Emulátor Playstationu, PSP a N64 pro Xbox ONE

Autor: waggonPublikováno: 4.12.2017, 10:33

Publikováno: 4.12.2017, 10:33

Sociální sítě

O autorovi

waggon

Je autorem 398 článků

Update 4.12.2017:  Emulátory PSP a N64 jsou nyní zadarmo. Stáhnete jej ze stránek jejich tvůrců. Zároveň je možné používat PSX emulátor i v Retail módu (tzn. není potřeba se přepínat do Developer módu). Ve Store jej naleznete pod (krycím) názvem PhotoEffect (nyní je ve slevě za 171Kč).

Počet emulátorů pro Xbox ONE se nám rozšiřuje a po NESBOXu přichází možnost hrát hry z legendární PSX konzole, na které mnoho lidí začínalo svou videoherní dráhu, v podobě emulátoru s komplikovaným názvem WinPSe10. Dále tu máme Win64e10 – pod tímto zakódovaným názvem se skrývá možnost hrát hry z konzole Nintendo N64. Chcete-li zavzpomínat na hry pro Sony PSP, pak je tu emulátor s názvem WinPSPe. Tvůrce také myslel na fanoušky Gameboy Advance, ale tento handheld je možné emulovat i přes zmíněný NESBOX. Nyní však RETRIX nabízí možnost emulace PSX a to zcela zdarma. Navíc byla oznámen příchod emulace PSP a N64.

Na rozdíl od NESBOXu je zde limitujícím faktorem, že se jedná o placené aplikace a cena 2,99USD, respektive 4,99USD (popřípadě balík všech 4 emulátorů za 12,99USD) bude pro mnohé neakceptovatelná, na druhou stranu za relativně malou částku získáte možnost hrát takové pecky jako byl Super Mario 64, Crash Bandicoot či naprostá špička mezi RPG a to Legend of Zelda: Ocarine of time i na ONE.
Vtipné na celé situaci je i fakt, že zatímco majitelé PS4 nemají kompatibilitu ani s PS3, tak my na Xbox ONE můžeme hrát jak hry z prvního Playstationu, tak i z přenosného PSP a díky Gemiflux aplikaci i hry z PS2 a PS3.

Bohužel Microsoft neumožnuje stažení emulátorů pro Xbox ONE ze Store, evidentně se chce vyhnout soudní při. Jak to tedy celé funguje? Tyto emulátory využívají jednu z nejlepších vlastností Xbox ONE a to možnost tvořit vlastní hry. Tudíž nejprve se ZDARMA registrujte se jako vývojář. Pak jednoduše podle návodu přepnete Xbox do vývojářského modu a budete „testovat aplikaci“ 🙂

Home – základní část emulátoru, vidíte veškeré vámi nahrané hry
Import – přidání her a uložených pozic přes váš OneDrive
Export – Uložení pozic na váš OneDrive (automaticky vytvoří složku Win64e10)
Settings – nastavení, zde je také potřeba nahrát BIOS konzole

Samotné hry si pak musíte (zdarma) stáhnout sami, využít při tom můžete tyto stránky na hry pro PSX, PSP a N64. BIOS naleznete na této stránce. Jak je to s legálností? BAN za používání emulátoru nehrozí. Každý emulátor je sám o sobě legální, ovšem hry a BIOS jsou chráněny autorským zákonem, ale žijeme v ČR a tady se nepostihuje ani za stahovaní nejnovějšího software, natož starších her.

EDIT: V plánu je také emulátor Nintenda DS, Dreamcastu a jestliže vše půjde dobře, tak i PS2 (!). Jestli skutečně vzniknou, to zaleží jen na zájmu a podpoře od hráčů, kterou můžete vyjádřit nejen na oficiálním fóru, ale nejlépe nákupem některého ze současných emulátorů. Podpořte prosím autora!

 

Trocha historie

Sony PSX

Konzole, která naprosto předefinovala trh. Konzole, kterou se Sony etablovala do herního byznysu. Konzole, díky které se Microsoft rozhodl vstoupit na toto pole a díky níž vznikl Xbox. Až do jejího uvedení byly na trhu v podstatě pouze dvě dominující firmy – Nintendo a Sega. Pokusy ostatních (Atari Jaguar, Amiga CD32, NeoGeo, Panasonic 3DO atd.) selhaly nebo byly na úpadku. V historii SNESu jsem zmínil spolupráci Sony s Nintendem, která však nedopadla dobře a navíc vedla k tomu, že si Sony vytvořila vlastní 32-bitovou konzoli. Tak vznikl Playstation, též nazývaný jako PSX, což byl prezentační název.
Je to až k nevíře, ale konzole se u nás v Evropě začala prodávat již v září 1995 a stala se prodejním hitem, ačkoliv její výkon byl o chlup nižší než u Sega Saturnu a výrazně nižší než u Nintenda N64 a neměla žádnou speciální funkci navíc, ale zato měla širokou podporu vývojářů, silnou marketingovou podporu a příznivou cenu. S postupem času si ukrajovala stále větší podíl trhu, až se stala dominující herní konzolí. Paradoxně rozšíření napomohlo i prolomení protipirátské ochrany v podobě modchipu.
V létě 2000 Sony uvádí na trh zmenšenou verzi v podobě PSone. Jako třešnička na pomyslném dortu byla možnost dokoupit k ní LCD obrazovku, pro vetší všestrannost.
Celkově na PSX vyšlo neuvěřitelných 7918 her, ačkoliv mnoho z nich nebylo nikdy vydáno mimo Japonsko. Úspěch této konzole podtrhují také samotné prodeje, nebo do ukončení výroby v roce 2004 bylo prodáno 102 milionů kusů.

PSX
Stáhněte si: Metal Gear Solid, Final Fantasy VIII, Silent Hill, Resident Evil 1 – 3, Crash Bandicoot 1 – 3, Parasite Eve, Vagrant Story, Dune2000, Tenchu: Stealth Assassins, Apocalypse, Medal of Honor atd.

CPU: R3000 @ 33.8688 MHz
GPU: Geometry Transformation Engine s podporou 2D a 3D
Paměť: 2 MB RAM, 1 MB VRAM
Rozlišení: až 640 × 480 pixelů

 

Nintendo N64

Ačkoliv byl SNES velmi úspěšný, tak Nintendo samozřejmě nemohlo čekat, že z jeho úspěchu bude profitovat věčně a tudíž potřebovalo mít za něj náhradu. Logickým krokem byl vývoj nové konzole. Poté co se rozkmotřilo se Sony (více historie SNESu) se mu nejenže objevil nový konkurent, ale hlavně zanevřelo na CD formát a zůstalo u herních kartridží. Tím se N64 stala poslední domácí konzolí, která tento formát využívala. To se však stalo pomyslným hřebíkem do rakve toho, aby Nintendo překonalo svého hlavního konkurenta PSX, jenž používal CD-ROM mechaniku. Kartridže však mají nespornou výhodu v tom, že hry nemají žádné loadingy, jsou mechanicky odolné, konzole samotná nemá mechanické části (díky tomu vydrží, na rozdíl od PSX) a nedají se lehce kopírovat. Na druhou stranu byly kartridže omezeny kapacitou (64MB versus 650MB u CD, takže hry musely být silně komprimované a bez filmových sekvencí), vyšší výrobní cenou a pomalejší výrobou. To vše vyústilo v to, že spousta firem, co dříve spolupracovali pouze s Nintendem, přešly ke konkurenci.
Při vývoji hardware se Nintendo spojilo s firmou Silicon Graphics (SGI) a vytvořily silný procesor. Co se týče výkonu, byla to nejsilnější konzole z 5.generace a také to bylo na hrách poznat. Konzole byla již 64-bitová (proto onen název 64 v mnoha hrách), ačkoliv CPU bylo se zbytkem systému propojeno přes 32-bitovou sběrnici. Problémem byl také relativně pozdní start konzole, jenž byl z hardwarových důvodů odložen až na září 1996 (USA), respektive březen 1997 (EU).
Uvedení konzole provázel prodejní úspěch, ačkoliv v den lounche byly dostupné pouze 2 hry (Super Mario 64 a Pilotwings 64), ale s postupem času prodeje výrazně klesaly a nikdy se nepodařilo překonat PSX.
Na N64 debutovali věci jako Force feedback (vibrace v podobě přídavného vibračního paku) a analog. Konzole byla také první, na které mohli hrát 4hráči bez nutnosti speciálního adaptéru. Drobnou perličkou byla možnost rozšířit RAM paměť pomocí speciální kartridže.

nintendo_N64
Celkem na N64 vzniklo 388 her z nichž doporučujeme: Super Mario 64, Legend of Zelda: Ocarina of Time, Perfect Dark, Conker, GoldenEye 007, Banjo-Kazooie, Rayman 2: The Great Escape, Super Smash Bros., Jet Force Gemini, Harvest Moon 64 atd. Na tomto místě si mnozí všimli, že část těchto her je dostupná nějaký ten pátek na Xbox Live. Ano, to souvisí s odkoupením studia RARE Microsoftem v září 2002.

CPU: 64-bit NEC VR4300 @ 93.75 MHz
GPU: SGI RCP @ 62.5 MHz
Paměť: 4MB RDRAM rozšířitelná na 8MB
Rozlišení: až 640 × 480 pixelů

 

Sony PSP

Handheldy byly vždy doménou Nintenda. Konkurenti jako Sega Game Gear nebo Atari Lynx upadly do zapomnění. Vzhledem k úspěchu Playstationu se to Sony rozhodla změnit a rozhodně měla dobré předpoklady – silnou značku, kvalitní herní série a v neposlední řadě i finanční pozici, aby se to podařilo. Leč ne všechno vychází, jak má, a i když se PSP dočkalo nástupce Vita, jeho dny jsou již sečteny a sama Sony jej již odepsala. Ale nepředbíhejme.
Psal se rok 2003 kdy na výstavě E3 Sony oznámila svůj vstup do hanheldového trhu. Playstation Potable byl z výkonnostního hlediska naprosto nadřazený svému rivalovi Nintendu DS, ale také hendikepován vyšší cenou. Pro hry používal speciální optické disky označované jako UMD. Prodeje (u nás září 2005) nebyly vůbec špatné, ovšem konkurence sílila a v kombinaci s vysokou mírou pirátství, které přimělo mnoho tvůrců ke zrušení vývoje her na tuto platformu, to bylo zase Nintendo, které dominovalo. Vyšší výkon a tím pádem špičková grafika nemohly překonat propast v herním portfoliu. Mnoho hráčů také vytýkalo absenci druhého analogu a jiný formát paměťových karet. Zásadní ranou byl ovšem příchod smartphonů, na kterých jde přece hrát také, člověk je má pořád u sebe a nemusí se vláčet s dalším zařízením.
Postupem času vznikly také novější (slim) verze označované jako PSP-2000, PSP-3000, PSP Street a kompaktní PSP Go.

SONY DSC
Stáhněte si: Grand Theft Auto: Chinatown Wars, LocoRoco 1 a 2, Patapon 3, God of War: Chains of Olympus, Crisis Core: Final Fantasy VII, Jak and Daxter: The Lost Frontier, Chili Con Carnage atd.

CPU: 333 MHz MIPS R4000
GPU: 111 MHz
Paměť: 32 MB (PSP-1000); 64 MB (2000, 3000, Go, E1000)
Rozlišení: 480 × 272 pixelový TFT LCD display s uhlopříčkou 110mm

 

Patříte k těm, co mají rádi emulátory? Napište nám vaše názory, tipy na hry nebo vzpomínky na zmíněné konzole. A kdyby někdo chtěl tyto konzole, jejich příslušenství či hry prodat, kontaktujte mě.

 

 • Dawe Dylina

  Ty krávo, tak to je něco, i když trošku složitější než jak u Nesboxu….

  • Jirka Waggon

   O moc ne, staci se jednou zaregistrovat jako vyvojar a pak uz to jde samo.

 • Tex-Calder

  :-)))

 • Piro

  Takze jeste 20 dolacu za vyvojarsky ucet. Jak funguje to jeho sdileni? To jako, ze budou treba tri lidi prihlaseny na 3 xboxech pod jednim vyvojarskym uctem? A kdyz budu chtit hrat neco jineho, tak se budu porad prehlašovat? A nerozhodi mi to sdileni her? Uz to nekdo zkousel? Laka me to, ale otazka, jak ty hry vubec behaj.

 • Piro

  A je tedy mozne koupit emukatory napul? jako u sdileni her

  • Jirka Waggon

   Asi ne, ale zrovna u tohohle mi to prijde dost, a promin mi ten vyraz, zvracene. Peníze jdou primo tvurci, který si je pravem zaslouzi. Neplati se žádní „kravaťáci“ ani marketing.
   Navíc ho podpořiv v další praci – v plánu ma Dreamcast a časem i PS2

 • Piro

  Menil jsem tady v diskuzi svuj prispevek a nic. Pak jsem vlozil dalsi a po ulozeni taky nic. Proste se neobjevil. Tak kdyby se to probralo a naskakalo to vse najednou, tak sorac.

 • Rado Dračí Bojovník

  To si radšej vytiahnem zo skrine starú n64 a zdrtím na nej. Preč s emulátormi, chatermi, pirátmi!

  • Tex-Calder

   Chápu, nicméně když stará konzole chybí a přesto si chci zcela ve vší slušnosti zavzpomínat na doby svého mládí, tak proč bych se omezoval. Za Xbox One jsem utratil pro mě nemalý peníz, tak využiju vse, co nabízí. Ehm, pst, vim, ze mi to nenapíšeš, ale ty sis nikdy nestahl film třeba z ulozto?

   • p.a.c.o

    Stažení filmu třeba z Uloz.to pro vlastní potřebu není bráno jako zločin ne?
    Jinak emulátory proč ne, až jednou staré konzole věkem odejdou do křemíkového nebe, stejně nám nic jiného nezbude a byla by škoda se připravit o vzpomínky

    • Rob

     coze ono nexistuje kremikove nebe a kam prijdou vsechny kalkulacky… 😀

     • p.a.c.o

      Řekl bych, že asi taky tam 😀

  • Jirka Waggon

   Pokud se ti nelibí, tak jej nekupuj. Nikdo te nenuti. Ja sam jej povazuju za něco skvělého.
   Mimochodem vis, že pokud si koupis hru z bazaru, tak tvurci z toho taky nic nemaji?

 • Jaroslav Houdek

  Do tohohle bych nešel. Nikdo ty jejich programy neprověřoval, a já jim mám dát plný přístup na můj XB a OneDrive? Určitě ne.
  No a druhá věc, všechny tyhle staré konzole zvládne emulovat i Raspberry. A bude u toho určitě i míň topit.

  • Piro

   Raspberry to zvladne, jasne. Ale pres xbox je to porad snazsi. A mam k tomuI i xbox ovladac.

 • suchac500

  jsem jedinej komu prijde jako ze to Sony na handheldovem trhu docela podelala?
  PSP na svoji dobu bylo hrozne fajn, a pamatuju si jak sem se s nim vyblnul… na svoji dobu melo fajn vykon i myslim ze i grafiku (preci jen si pamatuju jak jsem mel jeste Nokii se symbianem :-)) taky jsem tom mel emulator psx a paril gt2)
  nakonec si prozilo docela fajn zivot a nastupce PSV, to podle me ve spolupraci se sony a jejich „podporou“ (ne vazne, vychazi na PSV dneska jeste nejakej dobrej titul?) to totalne zabil, prislo mi ze v Sony trestuhodne nepochopili, ze PSV nema jit cestou jako iphony, ipady (zamereny na casual hrace, s dotykovym displejem, a ruznejma blbostma na mobilnim cipsetu ackoliv to by byl asi nejmensi problem)

  Ja osobne dost cestuju, a ocenil bych klidne nejaky fajn zarizeni na hrani… Nintendo mne bohuzel nikdy nelakalo se svejma hrama, ale neco z x360 nebo ps3 bych si klidne na necem podobnym PSP zahral. V dnesni dobe kdy ma kazdej iphone vetsi vykon nez X360 s PS3 dohromady. Ipady a iphony jsou fajn, ale narocnejsi hrace moc neuspokoji, graficky jsou hry docela ok, ale hratelnostne je to mizerie az na par vyjimek. A mit neco ve formatu PSP napr s moznosti hrat Forzu 3,4 z X360 tak skacu radosti do stropu… nemusi to bejt ani full hd ani 4k displej, ale neco rozumnyho treba okolo tech 1200px

  • Jirka Waggon

   Sony uz Vitu odepsala o cemz svedci i to, ze zadny AAA titul tam uz nevyjde.
   Sam to nechapu, přitom mely takove moznosti…

   • KoubecX

    Sony Vitu pohřbila zatraceně rychle. Snad už rok po vydání bylo velkých her míň a míň

 • Jaroslav Kovář

  playstation byl silnejsi nez Saturn ve 3D, naproti tomu slabsi ve 2D

 • shack811 .

  Už to hosi aj niekto testnul a funguje to ? Prakticke skusenosti ma zaujmaju. Ako sa hra Crash napr jednotka ktora nepodporuje analog. Atd….

  • Dawe Dylina

   zatím přidávám romky ps1 her z onedrive a je to nějaký pomalý, jestli se nějak posunu, tak dám vědět, asi jsem lopata 😀

   • Piro

    A stahoval si to pres store? Ja si zakoupil PhotEffect a mam proste jen editor fotek. Blbej vtip ci co…

    • Dawe Dylina

     ano, přes store, nahoře máš odpověď

     • Piro

      Diky

 • ZiChi

  A nehrozí, že po odstranění aplikace ze Store o ni příjdeme, popř minimálně o aktualizace? Nevím jak moc MS čistí, co mu tam kdo ve Storu nabízí 🙂

  • Jirka Waggon

   Jakmile si neco stahnes ze Store do konzole, tak uz to neprijdes.

  • Dawe Dylina

   pokud máš strach, tak si to nainstaluj na externí hdd, já takhle kvůli nedostatku místa v xboxu one instaluji hry a aplikace na externí hdd, který mám označený jako hlavní uložiště na hry a app, takže i kdyby něco, zasunu jej do jiného stroje, kde se přihlásím a vesele můžu využívat hry i aplikace nadále 🙂

  • Jaroslav Houdek

   Maximálně se může stát, že se ti nainstaluje aktualizace, která bonusovou emulační vlastnost odstraní. Ale editor fotek ti zůstane, o ten se bát nemusíš.

 • Piro

  To je vtitp? Stahnul jsem za prachy PhotoEffect a mam editor fotek, zadnej emulator.

  • Dawe Dylina

   není to vtip, kdyby jste trochu zagůůglili – spusť aplikaci a poté naráz zmáčkni tyto tlačítka- LB+RT+View+Y

   • Piro

    Diky. Tak mozna to doplnit do clanku. Jinak je to teda otazka casu, nez to ms zjisti ne.

    • Dawe Dylina

     i kdyby, už to máme stažené, spíš mi vadí ty tlačítka a špatný zvuk, schválně vyzkoušej pár her a napiš mi pak tady, zda nemáš problém s ovládáním, jak jsem psal níže, tak u Medalu nejde vůbec zaměřovat, to je pak zcela nehratelné :/

 • Daniel Hrnčíř

  Neplánuje se i emulátor amigy?

  • Jirka Waggon

   momentalne nemam informace, ze by Amiga byla v planu (a to to sleduju skoro každý den).

 • David

  Zdar, mám 2 otázky ohledně PhotoEffectu… Zaprvé i po update, který jsem dělal dnes je stále zvuk otřesný, jak to jede vám ostatním? A druhá věc je, jak mám smazat již naimportované hry? Jde mi o to, že jsem porovnával rychlosti importu z OneDrive a z flashky a teď tam mám 2x tu stejnou hry, děkuji….

  • Dawe Dylina

   ahoj, já mám zvuk po updatu lepší o 90%, opravdu velké zlepšení. Zkus zkontrolovat další update, zda se ti tam nenabízí.
   Hry zatím také nemůžu smazat (možná odinstalovat vše s aplikací, ale nezkoušel jsem zatím), prý to půjde v budoucnu po dalším updatu

   • David

    Teď jsem to právě kontroloval, no nic vyzkouším to teda ještě zítra…. Snad není chyba v nahraném biosu….

    • Dawe Dylina

     To by nemělo mít vliv, ale můžeš tam nahrát jiný nebo přeinstalovat tu aplikaci…

 • Martin

  Caute,nezda sa vam ze tie psx hry cez PhotoEffect idu nejak rychlejsie?Je sposob ako to dostat na povodnu rychlost?
  Dikes

  • Jirka Waggon

   jde to. Mrkni do nastaveni.

   • Martin

    No uz som skusal hadam vsetky kombinacie a nic.
    Skoda ze sa neda vypnut ten „tubo mod“

 • Dawe Dylina

  Tak už to blokli a smazali ze storu, škoda :/

 • David

  To byla otázka času, snad to nějak nezabloukují i těm, co už stihli stáhnout…

  • Jirka Waggon

   Nezablokuji. Kdo to stahl, ten emulator muze využívat dal.

   • David

    Tak to je fajn, jen škoda, že tím pádem přijdem o případné aktualizace a bude třeba je doinstalovat přes developer mód…

 • Jaroslav Houdek

  Tak dlouho s tím otravujete, až jsem si koupil Playstation. Nevíte, kde se dá sehnat PS ovladač na tužkový baterky? Ten dualshock je hrozný peklo.

  • Dawe Dylina

   Copak? nebaví tě furt nabíjet po 8 hodinách? 😀

   • Jaroslav Houdek

    Ano máme na PS bezdrátový ovladač. Ale když si chcete zahrát, zjistíte, že je vybitý. Takže buď USB kabel dosáhne z gauče ke konzoli, nebo vytáhnete battery pack a nabíjíte jako při hraní na mobilu. Trochu na palici.

 • odkaz na photoeffect nefunguje. asi to stáhli

  • Jirka Waggon

   jj, uz to stahli, tak zbyva Developer mod…

 • Kajmi

  Ahoj..Jsou nějaké novinky na poli emulátorů? ..vypadá to tu od 4.12.2017 mrtvo…Stále potřebné přepínání do developer modu?

  • Jirka Waggon

   Zatím jenom drobnosti- třeba Retrix ma novou verzi. Ale do developer rezimu se budes muset prepnout asi vždy….

28. 12. 2019 • p.a.c.o11

Speciál: Rok 2019 v kostce

Konec roku je spojen nejen s předáváním a také dostáváním darů nebo nekonečným počtem snědených chlebíčků či cukroví, což následně ústí v ona oblíbená novoroční předsevzetí. Než se však všichni vydáme do posiloven a vyběhneme do parků, abychom naše úsilí po měsíci vzdali, nesmí chybět tradiční pohled na to, jaký ten uplynulý rok vlastně byl. Letos jsem si tento sumář vzal do parády já a doufám, že na nic důležitého nezapomenu. A...

»
18. 11. 2019 • tonyskate23

Xbox One nebyl nikdy levnější!

Asi víte, že Black Friday neboli Černý pátek připadá až na příští týden. To se ovšem týká pouze Ameriky. U nás už předvánoční slevy běží, protože v Česku je Černý pátek přece několikrát do roka :-). Vy tak nemusíte čekat a hned začít s nákupy na Vánoce a tentokrát to opravdu stojí za to. Vybrané obchody včetně Alzy totiž prodávají Xbox One za skvělé ceny a řekli bychom, že za takovou cenu...

»
13. 11. 2019 • tonyskate14

Spekulace: Nové hry od Rare a Obsidian na X019

Zdá se, že zítřejší epizoda Inside Xbox (14. 11. 21:00) , která vlastně zastoupí jakousi tiskovku pro akci X019, bude skutečně stát za to. Už dříve jsme se dozvěděli, že se ukáže na 12 her od Xbox Game Studios, a to samozřejmě včetně těch oznámených jako Bleeding Edge, Minecraft Dungeons či třeba Wasteland 3.

»
08. 11. 2019 • tonyskate18

Potvrzená studia i hry na X019

Už příští čtvrtek se v Londýně uskuteční akce X019, kterou zahájí pořad Inside Xbox, jež bude plný oznámení, novinek, her a všeho možného. Hned zkraje vám sdělíme, že živý přenos začne ve čtvrtek 14. listopadu od 21:00 našeho času. Přenos samozřejmě bude moci sledovat živě ve své konzoli skrze aplikaci Mixer, ale případně jej najdete i na sociálních sítích jako Facebook, YouTube či Twitter.

»
04. 11. 2019 • Lukáš Urban1

XKO MAG debatuje o příslušenství

Za léta streamování a klábosení v naší společnosti jistě víte, že si nepotrpíme na nějaké honosné příslušenství. Nepoužíváme elitní ovladače, nevlastníme volant a zatím nepotřebujeme ani gamepad adaptivní. To ale neznamená, že k tomuto tématu nemáme co říct. Nový díl pořadu XKO MAG tak míří právě směrem na herní periferii a snaží se zrekapitulovat vše, s čím se dá k Xboxu zasednout. A nemyslíme tím pivo, kořalku, dlabanec nebo ženštinu prapodivného původu. Zavzpomínáme také...

»
09. 10. 2019 • tonyskate30

Říjnová aktualizace konzole s řadou novinek

Možná jste při včerejším hraní zaznamenali, že vám konzole nabízí novou systémovou aktualizaci. Microsoft totiž do světa vypustil říjnovou aktualizaci pro Xbox One, která nabízí nové možnosti rodičovského nastavení, upozornění na vytipované hry, vylepšení při sledování Mixeru, doporučení her z Xbox Game Pass a další vymoženosti…

»
23. 09. 2019 • tonyskate0

Zítřejší Inside Xbox s The Outer Worlds a xCloud

Exkluzivní pořad Inside Xbox se o zítřejší půlnoci vrátí s hodinovou epizodou. Jak jistě víte, tak v polovině listopadu se bude konat X019, která bude taktéž krátce předmětem zítřejšího dílu, ovšem právě na tuto akci si bude Microsoft schovávat daleko větší karty, než které uvidíme zítra, takže mějte střízlivá očekávání.

»
11. 09. 2019 • DandyCZE18

Xboxweb Challenge a druhá sezóna

Vítejte v další sezóně komunitních turnajů Xboxweb Challenge. Po první testovací sezóně, v níž jsme hráli primárně FIFA 19, NHL 19, Forza Horizon 4, PUBG a Forza Motorsport 7 a rozdali ceny v celkové hodnotě přes 20 000 Kč, jsme se rozhodli, že do další sezóny půjdeme a pokusíme se její úroveň posunout dál. Rekapitulace V první sezóně jsme si chtěli především otestovat, kolik zhruba hráčů se bude našich turnajů účastnit a které časy...

»