Závodní značka GRID je zpět

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 21.5.2019, 17:26

Publikováno: 21.5.2019, 17:26

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2345 článků

Obyčejný hráč s velkou hubou. Věrný člen redakce, jehož revír začíná a končím psaním.

Jeden rok nevyjde na podzim Forza a už tu máme adepta na zástup. A možná jednoho z nejpovolanějších, neboť série GRID patří k tomu lepšímu, na co můžete v historické knihovničce narazit. A i když Codemasters v druhém díle možná až příliš uhnuli k arkádě, oznámení nového dílu by vám nemělo uniknout.

Nevrací se totiž jen jméno, ale také patrně největší přednost hry, a tou je model poškození. Výtvory nadaných designérů dostanou opět do těla, až se budou závodníci prát o drahocenné vteřiny. Destrukce se dotkne jak zevnějšku, tak „střev“. Poškození součástek povede k neodvratnému zhoršení řízení, které ještě může okořenit naštvaný soupeř. Pokud totiž pojedete agresivně, AI si to nenechá líbit.

Kampaň se má sestávat z bohaté nabídky kategorií. Namátkou třídy GT, Touring, Stock, Muscle či Super-Modified. Režimy dají na výběr z okruhů, sprintů, časovek, ale také ze závodů z bodu A do bodu B. Jízdní model prý přijde s otevřenou náručí a širokým srdcem. Arkádovým závodníkům utlumí fyziku, zatímco milovníkům simulace zboří všechny limity. Dynamická kariéra si dá záležet, aby hráče motivovala skrze odměny k pozvolnému přechodu k reálnějšímu stylu řízení.

Nový GRID je v plánu na 13. září. Aby vývojáři ukázali, že má titul potenciál oslovit i hráčské pole simulátorů, angažovali Fernanda Alonsa. Jeho osoba se podílí na vývoji a zároveň zaujme pozici jako vás protivník ve hře.

 • VencaF

  Tak tohle je super zprava. DRIG ma nej model poskozeni v zavodnich hrach a na XB1 to bude silnykonkurent pro serii Motorsport. Ale kdyby udelali open world jako je Horizon s jejich modelem poskozeni, tak by FORZA skoncila. Alespon podle me je to prave totalni model poskozeni ktery se nebude moct vypnout aby se ti hnupi v online zavodech konecne naucili hrat zavodni hry (penalizace je slaba – jen se ghostne auto a zpomali se na chvili tot vse)

  • DandyCZE

   cejtim v tom návrat k hře TOCA, jenom mam zdvizeny prstik s ohledem na informaci, ze hra bude jak pro arkadu, tak simulaci a jak se nekde objevi tohle spojeni, hrozi to pruserem.

  • Maladava

   Přesně tak, jen houšť proti blbečkům, kteří do soupeře bourají i když hraješ for fun 😀

09. 08. 2019 • Lukáš Urban3

Závodní hra Grid láká na gamescom

Codemasters na německém herním veletrhu nebudou mít vlastní konferenci. Ostatně nemají příliš projektů, kterými by se mohli pochlubit. Jeden si však pozornost zaslouží. Pokračování, nebo spíše restart, značky Grid zaplní podzimní prázdno po závodních okruzích. Doteď jste mohli vidět jen drobné úseky ze hry, což připomíná video níže. Na gamescomu se ale titul ukáže v plné kráse a přístupný veřejnosti. Na stáncích Microsoftu (hala 8) a vydavatelství Deep Silver (hala 9)...

»
03. 07. 2019 • Lukáš Urban2

GRID vyjde o měsíc později

Codemasters na svém blogu oznámili, že další díl nebo spíše restart značky GRID, se o měsíc posouvá. Původně měla hra vyjít v půli září, což už díky 11. říjnu není pravda. Čas navíc bude určitě věnován zkvalitnění titulu, který měl na letošním veletrhu E3 pozitivní přijetí. Vývojáři si můžou dát klidně na čas, protože výrazná konkurence není na skladě. Připomeňme, že už dříve bylo potvrzeno sedm tříd vozů pro každý závod....

»