Závodní značka GRID je zpět

Autor: chaosteoryczPublikováno: 21.5.2019, 17:26

Publikováno: 21.5.2019, 17:26

Sociální sítě

O autorovi

chaosteorycz

chaosteorycz

Je autorem 2188 článků

Jeden rok nevyjde na podzim Forza a už tu máme adepta na zástup. A možná jednoho z nejpovolanějších, neboť série GRID patří k tomu lepšímu, na co můžete v historické knihovničce narazit. A i když Codemasters v druhém díle možná až příliš uhnuli k arkádě, oznámení nového dílu by vám nemělo uniknout.

Nevrací se totiž jen jméno, ale také patrně největší přednost hry, a tou je model poškození. Výtvory nadaných designérů dostanou opět do těla, až se budou závodníci prát o drahocenné vteřiny. Destrukce se dotkne jak zevnějšku, tak „střev“. Poškození součástek povede k neodvratnému zhoršení řízení, které ještě může okořenit naštvaný soupeř. Pokud totiž pojedete agresivně, AI si to nenechá líbit.

Kampaň se má sestávat z bohaté nabídky kategorií. Namátkou třídy GT, Touring, Stock, Muscle či Super-Modified. Režimy dají na výběr z okruhů, sprintů, časovek, ale také ze závodů z bodu A do bodu B. Jízdní model prý přijde s otevřenou náručí a širokým srdcem. Arkádovým závodníkům utlumí fyziku, zatímco milovníkům simulace zboří všechny limity. Dynamická kariéra si dá záležet, aby hráče motivovala skrze odměny k pozvolnému přechodu k reálnějšímu stylu řízení.

Nový GRID je v plánu na 13. září. Aby vývojáři ukázali, že má titul potenciál oslovit i hráčské pole simulátorů, angažovali Fernanda Alonsa. Jeho osoba se podílí na vývoji a zároveň zaujme pozici jako vás protivník ve hře.

 • VencaF

  Tak tohle je super zprava. DRIG ma nej model poskozeni v zavodnich hrach a na XB1 to bude silnykonkurent pro serii Motorsport. Ale kdyby udelali open world jako je Horizon s jejich modelem poskozeni, tak by FORZA skoncila. Alespon podle me je to prave totalni model poskozeni ktery se nebude moct vypnout aby se ti hnupi v online zavodech konecne naucili hrat zavodni hry (penalizace je slaba – jen se ghostne auto a zpomali se na chvili tot vse)

  • DandyCZE

   cejtim v tom návrat k hře TOCA, jenom mam zdvizeny prstik s ohledem na informaci, ze hra bude jak pro arkadu, tak simulaci a jak se nekde objevi tohle spojeni, hrozi to pruserem.

  • Maladava

   Přesně tak, jen houšť proti blbečkům, kteří do soupeře bourají i když hraješ for fun 😀