Xbox 360 na gamescomu 2013

Publikováno: 7.9.2013, 12:32

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 6057 článků

Gamescom, největší evropský herní veletrh, je za námi a je tak načase sesumírovat si všechny nové informace, které se týkají Xboxu. V prvním článku se zaměříme na Xbox 360, který se letos dočká několika exkluzivních her, ale také i exkluzivního obsahu v některých titulech. Potom se podíváme na zoubek Xbox One.

 
Betaverze World of Tanks: Xbox 360 Edition míří do Evropy
Wargaming.net a Microsoft Studios na gamescomu oznámili, že betaverze očekávané tituly World of Tanks bude konečně otevřena i pro hráče z Evropy, takže zájemci se již mohou registrovat na této adrese. Také bylo potvrzeno, že v konzolové verzi hry se objeví navíc nové Německé a Americké těžké tanky. Celkem budete moci vybírat z pěti tříd tanků a to Light, Medium, Heavy, Tank Destroyers a SPG Artillery. Každý tank ve své třídě je upravitelný a nabízí několik možností, jak přistupovat k souboji. World of Tanks: Xbox 360 Edition vyjdou tento rok jako free-to-play tituly pro Zlaté členy Xbox Live. Po omezenou dobu bude hra dostupná i běžným členům, aby si mohli tento hit z PC vyzkoušet i na své konzoli. Naše dojmy z betaverze si můžete přečíst zde.

Fotbalové legendy pro FIFA 14 Ultimate Team exkluzivně na Xboxu
Jak již bylo několikrát jasně naznačeno, tak Microsoft uzavřel silné partnerství s Electronic Arts. A jedním z plodů této spolupráce je exkluzivní obsah pro režim Ultimate Team ve FIFA 14. Mezi legendárními fotbalisty se objeví například Pelé, Patrick Viera, Freddie Ljungberg, Ruud Gullit nebo Gary Linekar. Tyto a další legendy budou dostupné exkluzivně na Xbox 360 a také na Xbox One. Pokud se pro Xbox teprve rozhoduje nebo jej plánujete jako dárek k Vánocům, tak od 27. září, kdy FIFA 14 vychází, bude k dispozici také bundle pro Xbox 360, který spolu s konzolí nabídne i zmíněnou hru. Na Xbox One bude v Evropě taktéž bundle s FIFA 14 a to bez zvýšení ceny, ovšem jestli se doveze i k nám, to se ještě uvidí, případně byste museli objednat ze zahraničí.

Battlefield 4 a multiplayerová mapa Paracel Storm
Electronic Arts a DICE na gamescom přivezli Battlefield 4, jednou ze dvou hlavních stříleček roku, a prezentovali především multiplayer a také odhalil službu Premium. Na mapě Paracel Storm byla demonstrována intenzivní a dramatická akce na vodě s 64 hráči. Tak vysoký počet hráčů bude možný na Xbox One. U současné generace to nejspíše bude stále (jen) 24 hráčů. Opětovně také připomínáme, že i když začnete 29. října hrát Battlefield 4 na Xbox 360, tak v listopadu pak budete moci přenést své statistiky na Xbox One a vesele pokračovat v hraní. To samé platí i o členství Premium, které si již nyní můžete koupit na Xbox Live a poté jej jednorázově a bezplatně přenést na Xbox One. Exkluzivní členství Battlefield 4 Premium vám zajistí unikátní obsah, více možností personalizace a také předčasný dvoutýdenní přístup ke všem balíčkům map – China Rising, Second Assault, Naval Strike, Dragon’s Teeth a Final Stand. Balíček Second Assault bude navíc k dispozici prvně na Xbox One.

Fable Anniversary letos na podzim exkluzivně na Xbox 360
Zatímco příští rok na Xbox One zamíří Fable Legends, již letos se na Xbox 360 dočkáme Fable Anniversary. Výroční edice hry moderní zpracování s velmi povedenou grafikou, téměř okamžitými načítacími časy, zbrusu nové rozhraní, achievementy, podporu Xbox SmartGlass a mnoho dalšího. Opět se ujmete role Hrdiny, sirotka, jehož osud se bude vyvíjet na základě vašich rozhodnutí, která také ovlivní budoucnost celé říše. Tato edice navíc kromě základní hry nabídne také bonusový obsah z The Lost Chapters.

Herní ukázka z konzolové exkluzivity Titanfall
Titanfall od EA a Respawn Entertainment je jednou z velkých konzolových exkluzivit, které příští rok zamíří na Xbox. Tato multiplayerová střílečka získala nespočet nominací a ocenění, a vyjde jak na Xbox 360, tak i na Xbox One, ovšem na Xbox One nabídne spoustu zajímavých funkcí. Kromě vyššího výkonu konzole využije hra také plné podpory cloudu a tedy dedikovaných serverů. Níže můžete vidět ukázku z gamescomu, v které je zachycena hra v režimu Attrition na mapě Angel City.

Stažitelný obsah pro Call of Duty: Ghosts prvně na Xbox 360 a Xbox One
Už několik let se nám na Xbox Live dostává velké přednosti oproti konkurenci a to, že se všechny balíčky pro sérii Call of Duty  dostáváme s měsíčním předstihem. Jinak tomu nebude ani v případě Call of Duty: Ghosts, které vyjde také na Xbox One a i tam se všech rozšíření dočkáme exkluzivně. Na nové konzoli navíc hra využije cloudu Xbox Live a můžete se tak těšit na dedikované servery. Na gamescomu byl také představen nový multiplayerový režim Blitz, který můžete vidět v akci ve videu níže. Poslední oznámení se pak týkalo speciálního bundlu Xbox One pro Evropský trh, který za stejnou cenu navíc obsáhne hru Call of Duty: Ghosts a také speciální a exkluzivní bonusový obsah.

Zoo Tycoon letos na podzim exkluzivně na Xbox 360 a Xbox One
Na E3 byl oznámen návrat simulátoru Zoo Tycoon a to na Xbox. Můžete se těšit na tvorbu a vedení vlastní zoo, stavění výběhů, kupování zvířat, s kterými si pak můžete hrát, a mnoho dalšího. Po vaší zoo se můžete volně procházet, ale samozřejmě neschází ani tradiční pohled z ptačí perspektivy pro lepší organizaci (simulaci). Také se můžete projíždět ve vozíku, pracovat se zvířaty, hrát kampaň či multiplayer až pro čtyři hráče, a dělat spousta dalších činností. Kinect pro Xbox One navíc nabídne zcela novou úroveň interakce se zvířaty, která budou reagovat na vaši tvář a hlas, pohyby a pokyny, ovšem můžete ovládat i na klasickém ovladači. Díky cloudu pak můžete nahrát své zoo na Xbox Live a sdílet je s ostatními hráči po celém světě. Na Xbox One se navíc mohou spojit až 4 hráči a společně budovat svou zoologickou zahradu. Nejzajímavějším prvkem nám pak rozhodně přijde možnost podílet se na projektech na ochranu přírody, kterých se bude účastnit celá komunita. Hráči tak budou plnit různé výzvy, a pokud bude dosaženo daného cíle, tak Microsoft pošle skutečný finanční příspěvek dané organizaci na ochranu zvířat. Níže můžete sledovat krátkou ukázku z hraní.

Project Spark, povedené výtvory komunity a využití Kinectu
Titul Project Spark, v kterém můžete od základů vytvářet hry všech žánrů, se na gamescomu nových informací. Jak již bylo ukázáno na E3, tak s pomocí Kinectu můžete tento projekt ovládat, ale nejen to. Můžete zaznamenat svůj hlas a modulovat jej, třeba jako dialog či zpěv pro vaši hru, a stejně tak i pohyby (včetně mimiky a gest) a vytvářet tak vlastní animace pro vaše postavičky či hlavního hrdinu. Project Spark vyjde na Xbox 360, Xbox One (betaverze v lednu 2014) a Windows 8 (betaverze v říjnu). Ve videu níže můžete vidět komunitní výtvory, kdy většina vypadá opravdu skvěle a zajímavě.

Cobalt od Mojangu míří na Xbox
Xbox není jen o velkých AAA titulech, ale také o těch menších a jedním z mnoho dalších bude i akční plošinovka Cobalt, kterou na Xbox 360 a Xbox One vydá studio Mojang (Minecraft). Hra nabídne obsáhlou kampaň plnou akce, ale také multiplayer až pro osm hráčů.

Max: The Curse of Brotherhood exkluzivně na Xbox
Před nějakou dobou Microsoft koupil malé studio Press Play, které letos na jaře oznámilo titul Max: The Curse of Brotherhood, který vyjde na Xbox Live Arcade. Na gamescomu bylo ale oznámeno, že hra navíc ještě zamíří na Xbox One a to začátkem příštího roku. Hra popisuje příběh Maxe, který se vydá do pohádkového světa, kam byl unesen jeho bratr Felix. Můžete se těšit na povedenou plošinovku, která vynikne magickým fixem, s jehož pomocí můžete svět měnit nebo třeba vytvářet různé prvky, abyste překonali nástrahy neznámého světa. Hra by také měla využívat někdy funkcí nového Kinectu.

16. 08. 2016 • waggon5

Xbox Weeks Deals – 16.8. až 22.8.2016

S  dalším úterkem tu máme novou nabídku slev na Xbox Live. Už při prvním pohledu je jasné, že hlavní část tvoří hry od EA a Rockstaru, kde můžeme doporučit vynikající Red Dead Redemption a GTA5, i když ceny by mohli být nižší. Určitě potěší FIFA 16, NBA 16, Battlefield 4 či Battlefield Hardline, ale u nich opět zvažte, zda pro vás nebude výhodnější pořídit si roční členství pro EA Access. A...

»
02. 08. 2016 • tonyskate1

Battlefield 4: China Rising zdarma

Vydání střílečky Battlefield 1 z první světové války je ještě daleko, ale pánové z Electronic Arts nám téměř každý týden krátí čekání uvolňováním starších rozšíření pro BF Hardline a BF4 zdarma. Tentokrát je řada na Battlefieldu 4, jehož rozšíření či spíše balíček map China Rising můžete zdarma stahovat pro Xbox One a Xbox 360. Akce platí až do pondělí, ovšem pouze pro Zlaté členy služby Xbox Live. Rozšíření China Rising...

»
22. 06. 2016 • tonyskate0

Stahujte zdarma balíček map pro Battlefield 4!

Společnost Electronic Arts nadále pokračuje v propagaci a především krácení čekání na letošní Battlefield 1, a tak po omezenou dobu opět uvolnila zdarma jeden z balíčků map pro Battlefield 4. Tentokrát se jedná o rozšíření Second Assault, které obsahuje čtyři oblíbené mapy z BF3. Zadarmo si tak můžete zahrát na mapách Operace Metro, Kaspická hranice, Operace Firestorm a Ománský záliv. Neschází ani pět dobře známých zbraní, pouštní bugina, nové úkoly...

»
05. 05. 2016 • p.a.c.o0

BF 4 Premium a Hardline Premium ve Vaultu

Včera jsme tu měli zprávu a dvou DLC k Battlefieldu 4 a Hardlinu zdarma, což dnes EA hravě překonali. V rámci služby EA Access je k mání Premium verze BF 4 a Hardlinu, takže všichni máme kompletní přístup k veškerému obsahu, jaký obě hry dostali. U Battlefiledu 4 je Premium služba součástí nabídky bez omezení, ale pro Hardline je třeba nabídku využít do 1. září (spousta času), protože pak nabídka...

»
10. 02. 2016 • Josef Brožek0

Můžeme očekávat nový obsah pro Battlefield 4?

Battlefield 4 už je tři roky starý a přesto ještě nedávno dostal balíček map, a to dokonce zdarma. Můžeme ovšem stále očekávat něco nového? Mnozí by řekli, že už asi ne, protože DICE má teĎ plné ruce práce tvořením nového Battlefieldu, který by mohl být eventuálně odhalen už na letošní E3, nebo případně Gamescomu, a vyjít následně další rok. Po lednovém updatu Battlefield 4 se po informacích o něm slehla...

»
25. 12. 2015 • waggon18

Vánoční výprodej – 26.prosinec

Na Štěpána nám slevy opět připomenou, že existuje Battlefiled 4 (naše recenze). Ovšem při jeho případném nákupu na ONE zvažte, zda není pro vás výhodnější předplacení EA Access členství, kde jej naleznete ve Vaultu. Pokud ještě někdo netuší, co EA Access je, pak navštivte náš návod o této službě.   Xbox ONE Battlefield 4 Premium Edition – 639Kč   Xbox 360 Battlefield 4 Premium – 479Kč Marvel Ultimate Alliance 1...

»
10. 12. 2015 • p.a.c.o1

Battlefield 4: Legacy Operations trailer

Jak jsme vás již informovali, hlavní novinkou chystaného update pro Battlefiled 4 nazvaný Legacy Operation bude předělaná mapa z Battlefieldu 2, Dračí údolí 2015. Mapa bude opravdu obrovská a nabídne celou řadu možností, jak každý z herních módů hrát. Bude tak pouze na vás, zda zvolíte útok na mosty, schování se do džungle nebo nějakou další taktiku. Jenom nezapomeňte, že ve stejnou chvíli jako DLC vyjde i update, který se...

»
12. 11. 2015 • p.a.c.o0

Dračí údolí zavítá do Battlefildu 4

Není to tak dlouho, co se nás DICE ptali na to, jakou klasickou mapu bychom rádi viděli v Battlefield 4. Výsledku už jsou známé a tramtadadá, vítězem se stala mapa Dračí údolí. Tu si hráči mohou pamatovat za Battlefieldu 2, kde všechny nadchla svou rozlohou a mosty. Ty bylo možné nejen demolovat, ale i opravovat. Mimo řádného faceliftu dostane i lehce pozměněný název Dračí údolí 2015 a bude součástí zdarma...

»