10 nejočekávanějších her roku 2018

Publikováno: 1.1.2018, 11:58

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 3179 článků

Začal nám nový rok a my pro vás máme trochu lehčího čtení, což jistě oceníte, zvláště pokud ještě máte kocovinu po Silvestru, ale vaše pijácké rekordy nám do komentářů raději nepište :-). Spíš se s námi podívejte na desítku nejslibnějších her, které nás v roce 2018 na Xbox One čekají. Je nám jasné, že ačkoliv jsme se snažili být spíše objektivní, nebude každý s naším TOP 10 souhlasit. To je naprosto v pořádku a určitě nám napište, na které hry se sami těšíte nejvíce. Bez dalšího otálení ale pojďme na věc…

10. State of Decay 2 (jaro 2018) – předobjednat

Survival akce State of Decay byla nečekaným hitem. Oznámení dvojky, v níž budou prim opět hrát zombie a boj o přežití, tak nebylo velkým překvapením. I tentokrát vás čeká rozlehlý otevřený svět, v němž budete stavět základnu, rozvíjet postavy skrze RPG systém, zachraňovat přeživší a posilovat společenství, abyste v postapokalyptickém světě přežili. Každá výprava mimo bezpečí základny, ať už do maloměsta či přilehlých krajin, může být vaší poslední. Permanentní smrt totiž bude stále přítomna, takže se případně ujmete role dalších a dalších lidí vašeho spolku. Pokračování ale přinese jednu zásadní novinkou, po které fanoušci toužili už v první hře, a to online kooperaci. Až se třemi hráči budete moci vyrazit na průzkum nehostinného světa plného různorodých zombií, ale i lidských nepřátel a hodnotného vybavení potřebného k přežití vašeho společenství. Pokud se ale chcete pokusit přežít na vlastní pěst, můžete to zkusit.

Doufejme, že Undead Labs dodrží slib a State of Decay 2 na jaře skutečně vyjde, protože sami nevíme, jak dlouho budou ještě zombie v kurzu, a máme pocit, že už poměrně přesluhují. Survival hry ale frčí jak nikdy, takže by tato exkluzivita mohla mít nečekaný úspěch.

9. Far Cry 5 (27. března) – CZ titulky – předobjednat

Série Far Cry se od třetího dílu vaří dle jistého receptu a toho se drží dodnes. Není pochyb, že i pátý díl je sázka na jistotu a jeho největšími zbraněmi bude nové prostředí, kultura a hlavně kontroverzní příběh. Tentokrát totiž vyrazíte do americké Montany, což je nádherná venkovská lokalita, kterou vyzdvihují především tradiční prvky včetně farmaření, zvířat a okolní divočiny. Vaším úhlavním nepřítelem bude radikální kněz a jeho militaristický kult čekající na soudný den.

Samozřejmě budete na straně odporu, protože na podobné kecy přece nevěříte. Ovšem z hlediska hratelnosti nečekejte moc nového. Sice si tentokrát můžete vytvořit vlastní postavu a nabírat členy do boje proti kultu, ale jinak se bude jednat o tradiční FPS s otevřeným světem plným života a vedlejších aktivit. Určitě také opět potěší režim kooperace a editor map. Nicméně je to tatáž receptura, jako u předešlých her, takže už vlastně teď můžete mít pomalu jasno, jestli se do Hope County vydáte.

8. Biomutant (2018) – předobjednat

Mladé studio Experiment 101 složené z bývalých tvůrců Just Cause se nás tento rok pokusí oslnit zcela novou hrou Biomutant. Toto akční pohádkové kung-fu RPG zasazené do postapokalyptického světa vypadá opravdu nadějně. Nemusíte se bát, že by vás čekala další vyprahlá pustina. Příroda se vrací k síle a vás čekají nádherné lokace, které můžete zkoumat po vlastních, ale také po vodě, ze vzduchu či usednete do parádního robota. K tomu si přičtěte řadu úkolů, zajímavé souboje po vzoru prastarých umění, netradiční postavy a nepřátele, a začíná se na nás koukat černý kůň letošního roku. Svého ninja mývala z vesmíru si pak skrze různé mutace a bionické protézy upravíte k obrazu svému a už jen zbývá zachránit Strom života. Máme sice trochu obavy, že by hře mohl uškodit nepříliš velký rozpočet, ale přesto BIomutantovi věříme… možná proto, že jeho kung-fu nám trochu připomíná Jade Empire.

7. The Crew 2 (2018) – předobjednat

Byla by škoda, kdyby v seznamu chyběla nějaká závodní hra, ačkoliv je na to ještě trochu brzy, jelikož tyto hry jsou často oznámeny a vydány v tentýž rok. Přesto situaci zachraňuje hra The Crew 2, která už to možná trochu přehání, ale pokud se vše povede, bude to bomba. Abyste rozuměli, pokračování The Crew už totiž nebudou jen automobilové závody. Přibydou nejen motorky, ale také lodě a letadla, takže to vypadá na pořádný závodnický masakr. Rozsáhlý herní svět vás opět provede Spojenými státy a musíme uznat, že jejich zkoumání i ze vzduchu nás láká. Závody pak dostanou zcela jiný rozměr, když se budete plynule přepínat mezi řízením vehiklů na pevnině, moři či ve vzduchu. Nadšení z adrenalinových závodů nám jen kazí nedávný odklad, protože původně už jsme měli za volant a knipl usednout už v půlce března.

6. A Way Out (23. března) – předobjednat

Nádherná hra Brothers: A Tale of Two Sons jako jedna z prvních představila kooperativní hraní na jednom ovladači. Josef Fares k tomu přihodil úžasný příběh a parádní dílo bylo na světě. Ovšem teď jeho studio Hazelight kutí nový projekt A Way Out. Opět je kladen silný důraz na příběh, ale především na hratelnost, která opět sází na kooperaci. Tentokrát sice tradičně, pro dva hráče, ovšem hra ji bude bezpodmínečně vyžadovat, takže pokud nejste chobotnice, už shánějte kamaráda. Dobrou zprávou je, že zapotřebí bude pouze jednu kopie hry, a to i v případě online kooperace. U split-screenu pak není co řešit. Hlavní role tohoto akčního dobrodružství ztvární Leo a Vincent, dva rozdílní muži, kteří se neznají, ale budou se muset bez ohledu na situaci naučit spolupracovat. Jejich osudem je nejen utéct z vězení, ale také společně pokračovat na svobodě či spíše na útěku. Přátelství a neotřepané lokace zní lákavě a snad hra prorazí i navzdory povinné kooperaci dvou hráčů.

5. Vampyr (jaro 2018) – předobjednat

Londýn, 1918. Dr. Jonathan Reid se právě stal upírem. Má ale morální dilema. Jako doktor musí najít lék na španělskou chřipku, jež řádí v ulicích města a postihuje místní občany. Jako upír si nese prokletí živit se těmi, jež přísahal léčit. Dokážete udržet jeho touhu po krvi na uzdě? To ovšem nebude váš jediný problém, jelikož vám na krk dýchají lovci upírů a další nestvůry. V akčním RPG Vampyr vás čekají těžká rozhodnutí, protože bez krve nepřežijete a volba vašich obětí s pomocí nadpřirozených schopností ovlivní vývoj dalších událostí. Podle toho Londýn spasíte anebo jej odsoudíte k věčné zkáze. Francouzští Dontnod Entertainment sice moc neuspěli s Remember Me, ale epizodická série Life is Strange zabodovala na celé čáře a Vampyr může být díky upírské tématice jejich další eso.

4. Metro Exodus (podzim 2018) – předobjednat

Nečekané oznámení střílečky Metro Exodus, která skloubí prvky smrtelných bojů a plížení se zkoumáním a survival hororem, bylo rozhodně největším překvapením loňského ročníku E3. Ukázka totiž vypadala naprosto fantasticky a očekávání jsou vysoká. Titul samozřejmě pokračuje ve hrách inspirovaných knižní sérií Metro a 4A Games chystají opravdu velkolepé zakončení. Píše se rok 2036 a Arťom vede skupinu lidí, jejímž cílem je překročit postapokalyptické Rusko v naději, že na Východě naleznou nový život. Tento napínavý příběh nás provede nejen poutavými lokacemi s různorodou kulturou, nemluvě o frakcích, monstrech a nebezpečích, ale postupně prožijeme i celý kalendářní rok včetně ročních období. A vše započne nukleární zimou…

3. Kingdom Come: Deliverance (13. února) – CZ titulky – předobjednat

Akční RPG Kingdom Come: Deliverance z českých luhů a hájů nás zavede do husitského období roku 1403 a stejně jako my jste určitě přesvědčeni, že to bude pecka. Středověké Čechy vypadají naprosto úžasně a stejně tak okolní život. Místní každé ráno vstanou, aby obdělávali pole, rybařili či třeba obchodovali a po těžkém dni si zajdou na jedno do krčmy. Svět zkrátka žije a bude reagovat na vaše rozhodnutí, ať při hlavních či vedlejších úkolech, jež se budou nečekaně větvit, a zakončíte je jedním z více možných řešení. Nečekejte ale draky a kouzla, protože tohle bude realistické RPG z pohledu první osoby, které tak jde proti proudu, ale právě v tom je jedinečné.

Určitě se nemusíte bát, že by kvůli tomu hra ztratila na zábavnosti, ale trochu máme obavy z opravdu propracovaného bojového systému, jež vás uvede do tajů skutečného šermířství, ale po ruce budete mít i sekery, kopí a samozřejmě luky. Určitě si na něj bude třeba zvyknout stejně jako na minihry u některých dovedností, jako je páčení zámků či vaření lektvarů, ale snad to nebude takový problém. Detailní RPG systémy se pak s vámi budou učit, abyste se například mohli vyhnout násilí a než abyste se z někoho snažili vymlátit informace, tak jej ukecáte. A oč vlastně půjde? Zikmund uvězní Václava IV. a země upadá do chaosu. Zikmundovi žoldnéři pak vyplení ves našeho hrdiny Jindřicha, který je obyčejným synem kováře, ale osud hrdiny už jej čeká. České Kingdom Come: Deliverance by mohlo povznést žánr akčních RPG v mnoha směrech a jsme si jistí, že se tak i stane.

2. Sea of Thieves (20. března) – předobjednat

Sea of Thieves od Rare je asi nejzajímavější novou a exkluzivní značkou od dob X360. V této hře si dosyta užijeme krás pirátského života, když budeme brázdit moře na plachetnici, zkoumat ostrovy, hledat poklady, bránit se před kostlivci a bojovat s ostatními hráči. To je ovšem jen špička ledovce. Plavba na rozbouřeném moři není procházka růžovou zahradou, protože moře je krutá milenka :-). Navíc narazíte na další hráče, kteří po vás mohou střílet z děla a vy pak musíte loď opravovat a vynášet vodu. Hledání pokladů dle map a hádanek je pak samozřejmost. Nemluvě o tom, že si můžete hezky loknout grogu, zazpívat si a prostě se jen tak bavit, a to i v případě že sebou nemáte partu hráčů, ačkoliv pak je to samozřejmě větší sranda.

Scházet nebudou stánky s NPC postavami, kde se například dostanete k úkolům námořní společnosti či mapám pokladu, za jehož nalezení získáte odměnu a reputaci. Více se však o systémech dočtete v naší nedávné zprávě. Zaměřme se spíše na herní systém sdílených světů, tedy nový druh multiplayerové hry, kterou Sea of Thieves bude. Každá loď, ať už větší či menší, která se objeví na obzoru, je posádka skutečných hráčů na své vlastní výpravě a je jen na vás, jaká bude vaše posádka. Můžete utvářet spojenectví ale i si dělat nepřátele. Můžete se je pokusit obrat o nalezený poklad nebo jim pomoci a pak se o ten další šábnout, ale to samozřejmě platí i obráceně, a to i v případě bitev na moři. A co je ještě větší sranda? Když padnete, stanete se součástí nemrtvé posádky, takže se jede dál!

Kolem a kolem se jedná o online hru, ale v rozumných mezích, která klade důraz především na spolupráci a parádní zábavu. Nenarazíte tak na stovky hráčů, ale spíše na pár posádek různých velikostí, a když už je v dané oblasti plno, dostanete se na jiný server. Ve skutečnosti tak může na jednom místě být tisíce hráčů, ale vy jich uvidíte jen pár desítek včetně jejich lodí, aby bylo zachováno kouzlo hry. Opravdu doufáme, že se Sea of Thieves vydaří a tvůrci budou do hry průběžně ládovat nový obsah, aby se jednalo o skvělou stálici pro Xbox One. My už se tedy těšíme na velkolepou výpravu a mezitím se necháme vystřelit z děla :-).

1. Red Dead Redemption 2 (jaro 2018) – předobjednat

Říká se to nejlepší na konec. Samozřejmě je to individuální, ale nemáme pochyb, že Red Dead Redemption 2 je jednou z nejočekávanějších her mnohých z vás. Jednak je původní hra neskutečně oblíbená a Rockstar Games jsou prostě zárukou nejvyšší kvality. Asi také víte, že o příběhu toho zatím není mnoho známo a vlastně ani o hře jako takové ne, ale stejně se na ni všichni těšíme :-). Hlavním hrdinou bude psanec Arthur Morgan, který je členem gangu Dutche der van Lindena. Dutche si můžete pamatovat z původní hry, kde byl jedním z padouchů a spolu s ním se vrátí i Bill Williamson.

Hlavním dějištěm divokého západu opět bude rozlehlá a neúprosná Amerika. Herní svět bude určitě větší než San Andreas v GTA V, takže o zajímavé lokace nebude nouze, stejně jako o nespočet vedlejších aktivit, které mohou zahrnovat třeba odměny za dopadení zločinců, lov divoké zvěře, závody na koních a bůh ví co všechno ještě. Po vzoru třetího Zaklínače mohou herní svět obohacovat různá zajímavá místa, která nemusí souviset s úkolem či příběhem, ale třeba s nějakou tajnou skrýší apod. Fantazii se zkrátka meze nekladou a buďte si jistí, že nudit se nebudete.

Nudit se nebudete ani co se týče multiplayeru. Tvůrci v současnosti pouze potvrdili, že obrovský a detailní herní svět poslouží jako základ pro online hraní ve více hráčích. Po vzoru masivně úspěšného GTA Online, dostane tato hra nejspíše svou vlastní variaci nazvanou jednoduše Red Dead Online. Spekuluje se také o podpoře Xbox One X a třeba si hru zahrajeme ve 4K. Přeci jen na konzolích vývojáři dokáží skvěle optimalizovat. Více se dozvíme v následujících měsících a opravdu doufáme, že Rockstar Games už hru znovu neodloží. A pokud ano, snad jen na podzim, protože tomu tak bylo i v případě GTA V, které bylo oznámeno dva roky před vydáním (říjen 2011 -> září 2013).

Že vám v seznamu některé hry chybí? Samozřejmě. Nemusíte jej tvořit jen megalomanské tituly, ale je nám jasné, že se můžete ptát například po Anthem, Darksiders III, Cyberpunk 2077, Skull & Bones, Beyond Good & Evil 2 či třeba Crackdown 3. Určitě si je do svého TOP 10 nejočekávanější her zařaďte, ale třeba u Anthem, Cyberpunk 2077 či BG&E2 moc nevěříme, že vyjdou ještě letos. Z téhož důvodu v našem seznamu schází i úžasně vypadající Ori and the Will of the Wisps, jehož letošní vydání bychom si sice přáli, ale raději zůstáváme na zemi.

Pochopitelně jsme se soustředili pouze na oznámené hry. Je jasné, že na podzim dorazí nová FIFA, Call of Duty, Tomb Raider a nejspíše i Battlefield a Halo. Z neoznámených her se ale asi nejvíce těšíme na Forza Horizon 4. Nemůžeme se dočkat, kterou část světa navštívíme tentokrát a s jakými aktivitami a speciálními závody nás tvůrci překvapí.

Podpora pro Xbox One X:
State of Decay 2 – 4K, HDR, Xbox One X Enhanced
Far Cry 5 – 4K, HDR, Xbox One X Enhanced, CZ titulky
Biomutant – 4K, Xbox One X Enhanced
The Crew 2 – Xbox One X Enhanced
A Way Out – Xbox One X Enhanced
Vampyr – zatím neoznámeno
Metro Exodus – Xbox One X Enhanced
Kingdom Come: Deliverance – Xbox One X Enhanced, CZ titulky
Sea of Thieves – 4K, HDR, Xbox One X Enhanced
Red Dead Redemption 2 – zatím neoznámeno, spekuluje se o 4K

A jak vypadá váš TOP 10 nejočekávanějších her roku 2018?

 • Sajmon

  Moc se těším na Metro, to bude pecka.

 • Martin Vyhnanek

  Takže zase nic co by mne donutilo pořídit Xone/One X smutné i na X360 je víc exkluzivních her než na současné konzole od Microsoftu 🙁

  • Jirka Waggon

   Mne uz to prijde jako nejake zaklinadlo tyhle exkluzivity. Ještě navíc v době, kdy skoro 95% her tvori multiplatformaty…

   • Martin Vyhnanek

    Proč zaklínadlo chtějí prodávat konzole tak musejí nabídnout něco co mne k té dané konzoli připoutá a ne to co si zahraju i jinde to samé s x360 nabídly Forzu,GoW,Fable,Blue dragon,KINGDOM UNDER FIRE,Lost Odyssey,The Darkness 1,The Last Remnant,The Witcher 2,Viva Piňata…. šel jsem a k ps3 si pořídil i x360 ale Xone prostě pro mne nic nenabízí jo má Forzu,Halo a nové díly GoW ale nic nového nejvíc mne nasraly když pohřbily Scalebound na to jsem se neuvěřitelně těšil a pak konec.

    • Perthak CZ

     zadna exkluzivita neexistuje, na vsechny platformy je tolik her ruznych zanru ze ke kazde radoby exkluzivce lze vypocitat nekolik jinych her, ktery jsou temer to samy a jsou na jine platforme dostupny

     • Martin Vyhnanek

      Promin nesouhlasim co mi na Xone nahradí za The Last of Us ,God of War,Akibas Trip,série Atelier,

      Bloodborne,budoucí Detroit: Become Human,Fairy Fencer F,Final Fantasy XII,Gravity Rush,Horizon: Zero Dawn ,Infamous,Killzone,Kingdom Hearts HD,LittleBigPlanet,NieR: Automata ,The Heavy Rain & Beyond: Two Souls,The Last Guardian,Toukiden,Uncharted,Yakuza……. jestly mi Xone dokáže nabídnout něco srovnatelného nebo lepšího pujdu a do hodiny si ho pořídim.
      Jen pro jistotu nemám nic proti xboxu jsem vlastníkem x360 a rád na něm hraji ale prostě Xone nic zajímavého pro mne nenabízí pro to jsou exkluzivní hry tak zajímavé a duležité aby mne donutily si tu konzoli pořídit.

     • Jirka Waggon

      Tak to ti zase muzeme dat seznam her, ktere si na PSku nezahrajes,…
      Kazdopadne dnes tvori multiplatformaty skoro az 95procent her…

     • Martin Vyhnanek

      Zašly prosím at se podívám email je nitram1980cz@seznam.cz
      Jenže mě těch 95% multi platformních her nezajímají když si je zahraju na ps4 tak nemám duvod si pořizovat Xone.

     • Jirka Waggon

      Proste je to tak, drtiva vetsina her je multiplatformatova…a Xbox ma take hry, ktere si na PSku nezahrajes.
      No vydis a zase nemam duvod si kvuli par hram porizovat PS4…Kdyz tech 95procent bezi an Xku lepe 🙂

     • Martin Vyhnanek

      jo a pro pár odlesku navíc si HNED pořídim Xone X že promin ale to neni velká výhoda ale s prominutim blbost.
      Forza-Cuphead-PUBG (Xone verze pěkně podělaná tim se xko teda raději nemá chlubit )-Dead Rising3 a GoW4 mám na PC Zoo Tycoon vyjde vylepšená edice i na pc nebo už vyšla nevím tato hra mne nezajíma A Halo sice není na pc ale že bych po ní prahnul to teda ne.

     • Jirka Waggon

      tak v tom pripade ja muzu napsat, ze The Last of Us ,God of War,Akibas Trip,série Atelier, Fairy Fencer F, Final Fantasy XII , Infamous, Killzone,Kingdom Hearts HD,LittleBigPlanet,NieR: Automata ,The Heavy Rain & Beyond: Two Souls,Uncharted jsou take haratelne na PC, takze se nam množina exkluzivnich her znacne zmensila

     • Martin Vyhnanek

      no až na to že věčina znich na pc neni v tom je ten problém to je ta exkluzivita která mne přinutila si ps4 pořídit to Xone právě nemá to nemá konce mužeme se hádat do konce světa a stejně se nedohodneme končím tu to diskuzi protože nemá konce.

     • Jirka Waggon

      Hry, ktere jsem vypsal (The Last of Us ,God of War,Akibas Trip,série Atelier, Fairy Fencer F, Final Fantasy XII , Infamous, Killzone,Kingdom Hearts HD,LittleBigPlanet,NieR: Automata ,The Heavy Rain & Beyond: Two Souls,Uncharted, Toukiden), je mozne hrat i na PC.

     • Martin Vyhnanek

      pouze NieR: Automata,NieR: Automata,Fairy Fencer F jsou na steamu ale ostatní jdou pouze streamovat což nepovažuji za plnohodnotné vypadne internet a je to v háji. Konec tečka a basta nemá cenu se dohadovat.

     • Jirka Waggon

      Tak to si nastuduj fakta, neb na PC jich vyslo mnohem vic (Akibas Trip, Atelier atd) a zbytek jde bud streamovat nebo hrat ve vyssi kvalite diky emulatoru (a to ejste zcela zadarmo) 🙂

      PS: A perlickou je, ze diky Gamiflux aplikaci je mozne hrat na Xboxu i Uncharted, LAst of us, Infamous, Killzone,Kingdom Hearts HD,LittleBigPlanet,NieR: Automata ,The Heavy Rain & Beyond: Two Souls,Uncharted atd)

     • Martin Vyhnanek

      EMULÁTOR nepovažuji za konzoli neb je to oficialně nelegální né že bych ho nepoužíval

     • Jirka Waggon

      Emulator ale neni konzole. Je to SW program 🙂

     • Jaroslav Houdek

      Já taky moc nevěřím na emulátory, takže když mí rodiče potřebovali něco na BD filmy, koupil jsem jim z druhé ruky PS3 s tím, že na návštěvách po chvílích zkusím hrát Last of us. Abych věděl, o co jsem přicházel s xboxem. No a nakonec to dopadlo tak, že tam hraju RDR, které bylo ke konzoli taky přibalené, protože Last of us mě nějak nechytlo.

     • Jirka Waggon

      RDR je enjlepsi hrat na ONE X

     • Martin Vyhnanek

      proč je to nejlepší hrát na One X ?

     • Jirka Waggon

      Protože emulace X360 her bezi lepe na ONE X nez na ONE S, ačkoliv často rozdil není nijak vyrazny, ale oboje často jsou plynulejsi nez puvodni X360 verze (kde třeba RDR bezi lepe nez na PS3). Navíc u ONE X je urcita sance, ze i tato hra dostane 4K patch.

     • Jaroslav Houdek

      Tak o tom žádá, ale byla k té bazarové konzoli zadarmo a něco na to hrát chci, když už jsem to pořídil.

     • Jaroslav Houdek

      PSko má dražší poplatky za omezenější multiplayer, nehledě na to jak divná je PSplus bez zpětné kompatibility versus 4 hry na XBOX měsíčně s GWG. Teď budou vypínat servery na GT6, což při tom jak nepovedené je GT:S fakt nechápu. Forza Horizon, starší hra, ale multiplayer normálně beží, nejspíš i starší Forzy, ale ty nemám. Navíc cross play s PC a časem i Switchem. A exkluzivity PSka jsou většinou nablblý JRPG, kde chodí příšerka s trhlým účesem a mečem v nadživotní velikosti a plní tupé fetch questy v tuctovém příběhu.

     • JoohnCZ

      Tahle konzole tě má přilákat už z principu, že si na ní zahraješ 100% multiplatformích her v top kvalitě.

 • Jan Klepárník

  Kingdom Come je jasná volba a XBOX ONE X kupuju hlavně kvůli The Witcher III, čekal sem s koupí týhle pecky až bude konzole na které si to člověk opravdu užije. A nemluvě o AC Origin atd.

 • bartiik44

  Divím se, že se ještě někdo po těch letech těší na Kingdom Come 😀
  Jinak já se těším na Biomutant a Metro 🙂

 • StriderCZ

  Za mně- Kingdom come. Conan Exiles. Pak mám v plánu Super Duper Minecratf. Ostatní hry dozajista překvapí a uvidím jak na tom budou po vydání. Ale spíše to vidím na youtube letsplaye. Tolik času prostě nemám. Jinak jak už tady bylo psáno- Xbox one X jsem si koupil hlavně kvůli Zaklínači a KC: Deliverance.

 • To bude zase pěkně silný rok. Těším se. Metro, Kingdome Come, Far Cry. Na psku si k tomu dám zase God of War a Last of us 2. A nezapomíná bych ani na neoznamenou Forzu a bude Halo, nebo Gearsy? Těším se na E3. 🙂

 • Klusy

  Halo 6 nebude?

 • Jaroslav Houdek

  Agony ne?

 • Radkin

  Vela ludi place,ze nemaju exkluzivne hry pre XO.Ja to zasa vidim tak,ze exkluzivne hry niesu vsetko,dolezite su dobre hry.A tie na Xku su.Ak ludia potrebuju dovod,aby si kupili nove Xko,tak nech neplacu a nekupuju si ho.Pre mna je velmi vela sluzba Xbox Live,tu by mohli plakat zasa dalsi.

  • shack811 .

   Jimyk ma pravdu. Tu nestaci len par vylepsenych hier. Tu chce riadnu excluzivnu pecku pripadne aj dve tri a samozrejme ktore na PC nepojdu. Nie ze by som PCckarom nedoprial ale prvotny osial okolo Xbox x skonci a dovod na kupu pre ludi co nepreferuju xbox skonci tiez. Microsoft potrebuje masivne predaje a to docieli len excluzivitami only xbox nie playeverywhere. Tadial cesta nevedie podla mna….

   • JoohnCZ

    podle mě právě služba playanywhere je super, a právě tyhle hry preferuji…ne že bych aktuálně měl na to PC, ale třeba Cuphead mi takhle jede i na kancelářském NTB a je to určitě plus mít tu možnost volby. A brácha si mohl zkusit forzu 7 na svém PC přes můj účet…. Tím se rozšíří i hráčská základna, protože je pak snazší cross-platform play. Třeba teď plánuji koupit Ruinera, a ten má vše…xbox x enchanced, i playanywhere, no nekup to…2 hry za cenu jedné:) A s tím že není důvod na xbox x….je, já i když si můžu koupit PC jaké chci, koupil radši xbox X….k TV je to prostě lepší a vše jednodušší. Žádné aktualizace windows, řešení nekompatibilit, atd…znám to,,,,vždy se něco najde.

    • shack811 .

     No ja mam na to iny nazor. Playanywhere ziadne predaje nezvysi a ani nezvysil pretoze 70 euro za hru pcckar neda . S touto sluzbou islo MS hlavne o zisk z PC ale naratali s tym ze ked hram na PC tak nebudem kupovat xbox .To je logika 🙂 ja mam xbox a na PC neplanujem hrat takze pre mna je ta sluzba zbytocna a pre MS nerentabilna. Lepsie by urobili ak by urobili kvalitne excluzivity only xbox a kludne aj only Xbox one x a PCkari by si radi prikupili aj xbox. Ja osobne MS nechapem pretoze sa v poslednych rokoch sprava divne co sa tyka xboxu. V tomto sa mi konkurencia paci viac. Vyhovorky typu ze excluzivne hry stoja vela penazi pri firme ktora vyhodi 70 milionov do luftu za Scalebound zneju dost divne. Alebo ze single player hry su drahe. No su ale treba robit kvalitne hry a MS na to ma aby si zaplatil kvalitnych vyvojarov. Sony pri PS3 zainvestovali a teraz sa im to vracia v podobe kvalitnych excluzivnych hier. Treba len normalneho cloveka v MS.

 • Jan Ruzicka

  Ori

 • Jimyk

  Tady musime uznat ze MS zaspala a mela k Xboxu X na trh hodit alespoň jednu exkluzivní pecku ktera by reprezentovala jak vylepsenou herni pecku X ale i jeji prodejnost a exkluzivitu. To je proste skoda. 😣

 • Jaroslav Houdek

  Ted mi dochází, v tom seznamu je Crew 2 a není tam Forza Horizon 4? To je jako dát tam koloběžku místo harleye.

  • tonyskate

   Jde vidět, že jste článek nečetl…

   • Jaroslav Houdek

    Četl, ale nedočetl úplně do posledního odstavce. Nečekal jsem nakonci takový plot-twist.

  • KoubecX

   Forza Horizon 4 je snad oznámená?

 • shack811 .

  moja najočakavanejšia hra je Crash Bandicoot Nsane trilogy. Dufam ze tento rok uz Sony povoli vydat to aj na Xbox a nebudu zasa predlzovat casovu excluzivitu. To by ma uz nasrali 😈

 • klidas

  Metro 🙂

17. 01. 2018 • tonyskate8

Driver San Francisco a Far Cry 2 ve zpětné kompatibilitě

Tým starající se o hry pro zpětnou kompatibilitu měl pře svátky delší pauzu. Není se čemu divit. Přece jen spustit tuto funkci i pro hry z úplně první konzole Xbox byl neskutečný výkon. Dnes jsme se dočkali prvních letošních kousků z Xboxu 360 a jsou to samé pecky! Jako první je tady skvělá automobilní akce Driver San Francisco, kterou si žádala řada hráčů. Bohužel si teď musíme vystačit se starým DVD. Ubisoft...

»
16. 01. 2018 • tonyskate5

Spekulace: Ovladač Xbox Elite V2

Tento měsíc se to spekulacemi ohledně produktů Microsoftu jen hýří a doufejme, že budou pravdivé, ať už jde o návrat série Fable, Forza Horizon 4 v Japonsku či Perfect Dark á la Splinter Cell. Dnes tady máme další, která se ovšem netýká her, nýbrž příslušenství. A to toho nejlepšího. Ovladač Xbox Elite sklidil neskutečný úspěch a jak naznačují čerstvé spekulace, letos by mohl být představen a vydán jeho pokračoval. Jelikož je...

»
14. 01. 2018 • chaosteorycz7

Ovladač Duke půjde brzy do prodeje

Možná vám dnešní svět přijde divný. V době, kdy jde technologie tak rychle kupředu, že obyčejný člověk sotva stíhá, jsou čím dál tím víc populárnější remastery starých her, dávno zapomenuté herní konzole a dobové nestandardní příslušenství. Vývojáři tak ždímají peníze ze starých bestsellerů, Nintendo zásobuje fanoušky stařičkým systémem SNES a Microsoft požehnal zmrtvýchvstání obříka z první generace Xboxu, ovladače pojmenovaného Duke. Minulý rok byl představen jako projekt Seamuse Blackleyho, duchovního otce původní...

»
10. 01. 2018 • tonyskate27

Novinky z připravované aktualizace Xbox One

Ani v tomto roce Microsoft nepovolí v přísunu systémových aktualizací pro konzole Xbox One. Zatím netušíme, kdy dorazí ta první letošní, ale členové programu Xbox Insider už mohou testovat některé její funkce, které sice nejsou nijak převratné, ale jistě potěší řadu hráčů. Většina zatím známých novinek se týká rychlého postranního menu, jež vyvoláte tlačítkem Xbox na ovladači, ale dočkat bychom se měli i statusu „Nerušit“. V následujících týdnech se tedy můžeme těšit na:

»
03. 01. 2018 • tonyskate20

Adaptér pro Kinect na Xbox One končí

Asi jste si všimli, že jak senzor Kinect, tak i jeho adaptér, jež je potřebný pro připojení ke konzolím Xbox One S a Xbox One X, jsou nedostatkovým zbožím. V říjnu loňského roku bylo potvrzeno, že výroba senzoru Kinect končí a teď Microsoft potvrdil, že ukončil i výrobu adaptéru. Pohybový senzor je samozřejmě nadále standardně kompatibilní s původním modelem konzole Xbox One, ale pro připojení k modelům S a X je vyžadován adaptér, který už...

»
29. 12. 2017 • waggon4

Countdown 2017 – 29.12.2017

Dnes se do slev (pouze Xbox ONE) dostaly především varianty společenských her a jsou to: America’s Greatest Game Shows: Wheel of Fortune & Jeopardy! – $20.00 na USA Store BATTLESHIP – 159Kč RISK – 119Kč UNO – 134Kč   Slevy jsou platné pouze do 11hodin našeho času.  

»
20. 12. 2017 • tonyskate0

Konzole Xbox One S za vánoční ceny!

Vánoce už jsou za dveřmi, a pokud stále váháte, jaký dárek zvolit, konzole Xbox One S je ta správná volba. Nejenže si zahrajete ty největší pecky, mezi nimiž neschází ani kultovní kousky z Xboxu 360 díky zpětné kompatibilitě, ale přehrajete si i vaše oblíbené filmy na Blu-ray včetně těch ve 4K. Jako bonus jistě oceníte podporu vysokého dynamického rozsahu HDR, takže budete mít ještě realističtější barvy. Tolik ke chvále tohoto skvělého produktu...

»
07. 12. 2017 • tonyskate0

Vánoční rádce 2017: Hry pro děti a ostatní žánry

Z Vánoc mají největší radost samozřejmě ti nejmenší a právě jim věnujeme poslední část Vánočního rádce pro rok 2017. Letos je opravdu z čeho vybírat, zvláště na poli exkluzivních her, protože zde se Microsoft netradičně vytáhl, ale neschází ani tradiční hry LEGO. Závěrečný mišmaš pak patří všelijakým hrám, mezi nimi neschází strategie, simulace a další tituly.

»