Herní Pacárna #6

Autor: p.a.c.oPublikováno: 6.10.2019, 17:00

Publikováno: 6.10.2019, 17:00

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 2183 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

S dalším týdnem je tady také další várka zaručených a ověřených zpráv, které se nám opět podařilo vyškrábnout z herního průmyslu. Tentokráte máme něco pozitivního, překvapivého a milého, takže nám chybí snad už jenom zvířátko. I těch je herní svět plný, tak třeba si příště na Lukášové připraví něco i z tohoto ranku. Přejeme příjemné a snad i trochu zábavné čtení.

  • Pozitivní zpráva proběhla médii ve spojitosti s hrami. Fanoušek Bus Simulátoru, který u něj tráví celé dny, tak po zkušenostech se hrou dokázal zachránit desítky životů. Při své cestě autobusem pro doplnění zásob zeleniny si hráč všiml, že zkolaboval řidič autobusu a duchapřítomně skočil za volant a dokázal dojet zbytek trasy linky, aniž by si toho někdo všiml. Tato situace jasně ukazuje, že vhodné hry dokáží stimulovat ta správná centra v mozku a hráči dokáží zachraňovat životy.

  • S převratnou novinkou, která se dotkne všech hráčů využívajících fyzická média, přišel herní průmysl. Všechny disky budou nově snadno rozložitelné, aby nepředstavovali ekologickou zátěž. Celé to bude fungovat tak, že působením odstředivé síly při točení disku v mechanice a teplem bude docházet k rozpadu média. Disk by měl vydržet jedno dohrání, nesmíte ho ovšem natahovat. Jedinou výjimkou budou sportovní hry, u nichž se disk rozpadne kolem data uvedení nového ročníku.

 

  • Možnosti, kde si zahrát velké hry se rozšiřují. Po streamovaném hraní, které nám doručí herní zážitek do našich tabletů a mobilů bude další fází nositelná elektronika. Přeci jenom Samsung, Apple a další dělají kvalitní hodinky, takže Microsoft nyní plánuje, že by své hry zpřístupnil i zde. Určitě bude skvělé zahrát si svou oblíbenou hru na svém zápěstí třeba během porady v nebo v nahuštěné MHD, kde nemáte prostor na koukání do mobilu. Akorát je otázka, co na to baterky v hodinkách. Přinejhorším si na ruku přiděláme powerbanku a bude.

  • Na oblibu liščích hrdinů se rozhodlo zareagovat studio Warner Bros. To v minulých dnech oznámilo netradiční adaptaci Šíleného Maxe. Hra ponese název Furry Road a jak jistě už tušíte, pozici ústřední postavy zaujme Furryosa. Opět nás čeká post-apo příběh, ve kterém neznámý vir mění lidstvo na zvířata. Toho využívají tyrani, kteří malé živočichy zotročují. Liška Furryosa, zosobněný symbol chytrosti, se pokusí s dalšími zvířátky uprchnout přes vyprahlou poušť. Jakou roli sehraje Max není jasné, ale tentokrát by se měl stát padouchem. Zato víme, že postavu lišky nadabuje Charlize Theron a že vývoj byl svěřen Edovi Boonovi a jeho NetherRealm Studios. Pro autory série Mortal Kombat jde o výzvu, nicméně Ed už předem tweetoval, že jejich liška bude první ocejchovaná ratingem PEGI 18.
20. 05. 2020 • p.a.c.o1

Dojmy z hraní: Bus Simulator Official map extension

Práce s kulatou lopatou rozhodně není pro každého. Musíme umět nejen řídit, ale také prokázat jistou dávku psychické odolnosti. Kolem našeho autobusu to je jeden silniční pirát vedle druhého, pustit nás ze zastávky vůbec nechtějí a když už ano, doprovází to gesta, která dětem vysvětlovat nechcete. Výhodnější než toto všechno prožívat na vlastní kůži, je stát se řidičem autobusu alespoň virtuálně a maximálně nadávat na to, jak to ten trouba vývojář...

»
21. 09. 2019 • p.a.c.o9

RECENZE: Bus Simulator

Každý z nás potřebuje k výkonu svého zaměstnání (žáky nevyjímaje) nějaké věci, bez nichž by nebylo možné ho vykonávat. Kancelářské krysy se neobejdou bez notebooku nebo PC, automechanik bez nářadí a paní učitelka bez knížek. Máme tu také pracovníky, kteří pro výkon práce potřebují i větší a těžší věci, jako třeba kulatou lopatu. Ano, myslím na řidiče všeho druhu a všech možných povozů. V tomto konkrétním případě se podíváme na řidiče autobusů, jimž...

»
23. 07. 2019 • p.a.c.o8

Bus Simulator s novým trailerem

Od oznámení Bus Simulatoru na konzole uplynul bezmála rok, kdy o hře moc slyšet nebylo. O to víc potěší dnešní zpráva, která přináší nový trailer a informace. Bus Simulator nabídne 8 licencovaných autobusů (klasické i s kloubem od čtyř značek), otevřený herní svět rozdělený na 12 okrsků a multiplayer až pro 4 hráče. Hra dorazí ještě letos, byť konkrétní termín oznámen zatím stále nebyl. Je fajn, že Bus Simulator se...

»
16. 08. 2018 • DandyCZE7

Bus simulátor míří na Xbox

Dlouho jsme volali po simulátorech dopravních prostředků. A v poslední době se to na nás doslova valí. Vývojáři a hlavně menší studia začínají využívat naplno i konzolové prostředí a svoje již dříve vydané hry se snaží předělat i do konzolové verze.

»