10 nejočekávanějších her roku 2018

Publikováno: 1.1.2018, 11:58

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5456 článků

Začal nám nový rok a my pro vás máme trochu lehčího čtení, což jistě oceníte, zvláště pokud ještě máte kocovinu po Silvestru, ale vaše pijácké rekordy nám do komentářů raději nepište :-). Spíš se s námi podívejte na desítku nejslibnějších her, které nás v roce 2018 na Xbox One čekají. Je nám jasné, že ačkoliv jsme se snažili být spíše objektivní, nebude každý s naším TOP 10 souhlasit. To je naprosto v pořádku a určitě nám napište, na které hry se sami těšíte nejvíce. Bez dalšího otálení ale pojďme na věc…

10. State of Decay 2 (jaro 2018) – předobjednat

Survival akce State of Decay byla nečekaným hitem. Oznámení dvojky, v níž budou prim opět hrát zombie a boj o přežití, tak nebylo velkým překvapením. I tentokrát vás čeká rozlehlý otevřený svět, v němž budete stavět základnu, rozvíjet postavy skrze RPG systém, zachraňovat přeživší a posilovat společenství, abyste v postapokalyptickém světě přežili. Každá výprava mimo bezpečí základny, ať už do maloměsta či přilehlých krajin, může být vaší poslední. Permanentní smrt totiž bude stále přítomna, takže se případně ujmete role dalších a dalších lidí vašeho spolku. Pokračování ale přinese jednu zásadní novinkou, po které fanoušci toužili už v první hře, a to online kooperaci. Až se třemi hráči budete moci vyrazit na průzkum nehostinného světa plného různorodých zombií, ale i lidských nepřátel a hodnotného vybavení potřebného k přežití vašeho společenství. Pokud se ale chcete pokusit přežít na vlastní pěst, můžete to zkusit.

Doufejme, že Undead Labs dodrží slib a State of Decay 2 na jaře skutečně vyjde, protože sami nevíme, jak dlouho budou ještě zombie v kurzu, a máme pocit, že už poměrně přesluhují. Survival hry ale frčí jak nikdy, takže by tato exkluzivita mohla mít nečekaný úspěch.

9. Far Cry 5 (27. března) – CZ titulky – předobjednat

Série Far Cry se od třetího dílu vaří dle jistého receptu a toho se drží dodnes. Není pochyb, že i pátý díl je sázka na jistotu a jeho největšími zbraněmi bude nové prostředí, kultura a hlavně kontroverzní příběh. Tentokrát totiž vyrazíte do americké Montany, což je nádherná venkovská lokalita, kterou vyzdvihují především tradiční prvky včetně farmaření, zvířat a okolní divočiny. Vaším úhlavním nepřítelem bude radikální kněz a jeho militaristický kult čekající na soudný den.

Samozřejmě budete na straně odporu, protože na podobné kecy přece nevěříte. Ovšem z hlediska hratelnosti nečekejte moc nového. Sice si tentokrát můžete vytvořit vlastní postavu a nabírat členy do boje proti kultu, ale jinak se bude jednat o tradiční FPS s otevřeným světem plným života a vedlejších aktivit. Určitě také opět potěší režim kooperace a editor map. Nicméně je to tatáž receptura, jako u předešlých her, takže už vlastně teď můžete mít pomalu jasno, jestli se do Hope County vydáte.

8. Biomutant (2018) – předobjednat

Mladé studio Experiment 101 složené z bývalých tvůrců Just Cause se nás tento rok pokusí oslnit zcela novou hrou Biomutant. Toto akční pohádkové kung-fu RPG zasazené do postapokalyptického světa vypadá opravdu nadějně. Nemusíte se bát, že by vás čekala další vyprahlá pustina. Příroda se vrací k síle a vás čekají nádherné lokace, které můžete zkoumat po vlastních, ale také po vodě, ze vzduchu či usednete do parádního robota. K tomu si přičtěte řadu úkolů, zajímavé souboje po vzoru prastarých umění, netradiční postavy a nepřátele, a začíná se na nás koukat černý kůň letošního roku. Svého ninja mývala z vesmíru si pak skrze různé mutace a bionické protézy upravíte k obrazu svému a už jen zbývá zachránit Strom života. Máme sice trochu obavy, že by hře mohl uškodit nepříliš velký rozpočet, ale přesto BIomutantovi věříme… možná proto, že jeho kung-fu nám trochu připomíná Jade Empire.

7. The Crew 2 (2018) – předobjednat

Byla by škoda, kdyby v seznamu chyběla nějaká závodní hra, ačkoliv je na to ještě trochu brzy, jelikož tyto hry jsou často oznámeny a vydány v tentýž rok. Přesto situaci zachraňuje hra The Crew 2, která už to možná trochu přehání, ale pokud se vše povede, bude to bomba. Abyste rozuměli, pokračování The Crew už totiž nebudou jen automobilové závody. Přibydou nejen motorky, ale také lodě a letadla, takže to vypadá na pořádný závodnický masakr. Rozsáhlý herní svět vás opět provede Spojenými státy a musíme uznat, že jejich zkoumání i ze vzduchu nás láká. Závody pak dostanou zcela jiný rozměr, když se budete plynule přepínat mezi řízením vehiklů na pevnině, moři či ve vzduchu. Nadšení z adrenalinových závodů nám jen kazí nedávný odklad, protože původně už jsme měli za volant a knipl usednout už v půlce března.

6. A Way Out (23. března) – předobjednat

Nádherná hra Brothers: A Tale of Two Sons jako jedna z prvních představila kooperativní hraní na jednom ovladači. Josef Fares k tomu přihodil úžasný příběh a parádní dílo bylo na světě. Ovšem teď jeho studio Hazelight kutí nový projekt A Way Out. Opět je kladen silný důraz na příběh, ale především na hratelnost, která opět sází na kooperaci. Tentokrát sice tradičně, pro dva hráče, ovšem hra ji bude bezpodmínečně vyžadovat, takže pokud nejste chobotnice, už shánějte kamaráda. Dobrou zprávou je, že zapotřebí bude pouze jednu kopie hry, a to i v případě online kooperace. U split-screenu pak není co řešit. Hlavní role tohoto akčního dobrodružství ztvární Leo a Vincent, dva rozdílní muži, kteří se neznají, ale budou se muset bez ohledu na situaci naučit spolupracovat. Jejich osudem je nejen utéct z vězení, ale také společně pokračovat na svobodě či spíše na útěku. Přátelství a neotřepané lokace zní lákavě a snad hra prorazí i navzdory povinné kooperaci dvou hráčů.

5. Vampyr (jaro 2018) – předobjednat

Londýn, 1918. Dr. Jonathan Reid se právě stal upírem. Má ale morální dilema. Jako doktor musí najít lék na španělskou chřipku, jež řádí v ulicích města a postihuje místní občany. Jako upír si nese prokletí živit se těmi, jež přísahal léčit. Dokážete udržet jeho touhu po krvi na uzdě? To ovšem nebude váš jediný problém, jelikož vám na krk dýchají lovci upírů a další nestvůry. V akčním RPG Vampyr vás čekají těžká rozhodnutí, protože bez krve nepřežijete a volba vašich obětí s pomocí nadpřirozených schopností ovlivní vývoj dalších událostí. Podle toho Londýn spasíte anebo jej odsoudíte k věčné zkáze. Francouzští Dontnod Entertainment sice moc neuspěli s Remember Me, ale epizodická série Life is Strange zabodovala na celé čáře a Vampyr může být díky upírské tématice jejich další eso.

4. Metro Exodus (podzim 2018) – předobjednat

Nečekané oznámení střílečky Metro Exodus, která skloubí prvky smrtelných bojů a plížení se zkoumáním a survival hororem, bylo rozhodně největším překvapením loňského ročníku E3. Ukázka totiž vypadala naprosto fantasticky a očekávání jsou vysoká. Titul samozřejmě pokračuje ve hrách inspirovaných knižní sérií Metro a 4A Games chystají opravdu velkolepé zakončení. Píše se rok 2036 a Arťom vede skupinu lidí, jejímž cílem je překročit postapokalyptické Rusko v naději, že na Východě naleznou nový život. Tento napínavý příběh nás provede nejen poutavými lokacemi s různorodou kulturou, nemluvě o frakcích, monstrech a nebezpečích, ale postupně prožijeme i celý kalendářní rok včetně ročních období. A vše započne nukleární zimou…

3. Kingdom Come: Deliverance (13. února) – CZ titulky – předobjednat

Akční RPG Kingdom Come: Deliverance z českých luhů a hájů nás zavede do husitského období roku 1403 a stejně jako my jste určitě přesvědčeni, že to bude pecka. Středověké Čechy vypadají naprosto úžasně a stejně tak okolní život. Místní každé ráno vstanou, aby obdělávali pole, rybařili či třeba obchodovali a po těžkém dni si zajdou na jedno do krčmy. Svět zkrátka žije a bude reagovat na vaše rozhodnutí, ať při hlavních či vedlejších úkolech, jež se budou nečekaně větvit, a zakončíte je jedním z více možných řešení. Nečekejte ale draky a kouzla, protože tohle bude realistické RPG z pohledu první osoby, které tak jde proti proudu, ale právě v tom je jedinečné.

Určitě se nemusíte bát, že by kvůli tomu hra ztratila na zábavnosti, ale trochu máme obavy z opravdu propracovaného bojového systému, jež vás uvede do tajů skutečného šermířství, ale po ruce budete mít i sekery, kopí a samozřejmě luky. Určitě si na něj bude třeba zvyknout stejně jako na minihry u některých dovedností, jako je páčení zámků či vaření lektvarů, ale snad to nebude takový problém. Detailní RPG systémy se pak s vámi budou učit, abyste se například mohli vyhnout násilí a než abyste se z někoho snažili vymlátit informace, tak jej ukecáte. A oč vlastně půjde? Zikmund uvězní Václava IV. a země upadá do chaosu. Zikmundovi žoldnéři pak vyplení ves našeho hrdiny Jindřicha, který je obyčejným synem kováře, ale osud hrdiny už jej čeká. České Kingdom Come: Deliverance by mohlo povznést žánr akčních RPG v mnoha směrech a jsme si jistí, že se tak i stane.

2. Sea of Thieves (20. března) – předobjednat

Sea of Thieves od Rare je asi nejzajímavější novou a exkluzivní značkou od dob X360. V této hře si dosyta užijeme krás pirátského života, když budeme brázdit moře na plachetnici, zkoumat ostrovy, hledat poklady, bránit se před kostlivci a bojovat s ostatními hráči. To je ovšem jen špička ledovce. Plavba na rozbouřeném moři není procházka růžovou zahradou, protože moře je krutá milenka :-). Navíc narazíte na další hráče, kteří po vás mohou střílet z děla a vy pak musíte loď opravovat a vynášet vodu. Hledání pokladů dle map a hádanek je pak samozřejmost. Nemluvě o tom, že si můžete hezky loknout grogu, zazpívat si a prostě se jen tak bavit, a to i v případě že sebou nemáte partu hráčů, ačkoliv pak je to samozřejmě větší sranda.

Scházet nebudou stánky s NPC postavami, kde se například dostanete k úkolům námořní společnosti či mapám pokladu, za jehož nalezení získáte odměnu a reputaci. Více se však o systémech dočtete v naší nedávné zprávě. Zaměřme se spíše na herní systém sdílených světů, tedy nový druh multiplayerové hry, kterou Sea of Thieves bude. Každá loď, ať už větší či menší, která se objeví na obzoru, je posádka skutečných hráčů na své vlastní výpravě a je jen na vás, jaká bude vaše posádka. Můžete utvářet spojenectví ale i si dělat nepřátele. Můžete se je pokusit obrat o nalezený poklad nebo jim pomoci a pak se o ten další šábnout, ale to samozřejmě platí i obráceně, a to i v případě bitev na moři. A co je ještě větší sranda? Když padnete, stanete se součástí nemrtvé posádky, takže se jede dál!

Kolem a kolem se jedná o online hru, ale v rozumných mezích, která klade důraz především na spolupráci a parádní zábavu. Nenarazíte tak na stovky hráčů, ale spíše na pár posádek různých velikostí, a když už je v dané oblasti plno, dostanete se na jiný server. Ve skutečnosti tak může na jednom místě být tisíce hráčů, ale vy jich uvidíte jen pár desítek včetně jejich lodí, aby bylo zachováno kouzlo hry. Opravdu doufáme, že se Sea of Thieves vydaří a tvůrci budou do hry průběžně ládovat nový obsah, aby se jednalo o skvělou stálici pro Xbox One. My už se tedy těšíme na velkolepou výpravu a mezitím se necháme vystřelit z děla :-).

1. Red Dead Redemption 2 (jaro 2018) – předobjednat

Říká se to nejlepší na konec. Samozřejmě je to individuální, ale nemáme pochyb, že Red Dead Redemption 2 je jednou z nejočekávanějších her mnohých z vás. Jednak je původní hra neskutečně oblíbená a Rockstar Games jsou prostě zárukou nejvyšší kvality. Asi také víte, že o příběhu toho zatím není mnoho známo a vlastně ani o hře jako takové ne, ale stejně se na ni všichni těšíme :-). Hlavním hrdinou bude psanec Arthur Morgan, který je členem gangu Dutche der van Lindena. Dutche si můžete pamatovat z původní hry, kde byl jedním z padouchů a spolu s ním se vrátí i Bill Williamson.

Hlavním dějištěm divokého západu opět bude rozlehlá a neúprosná Amerika. Herní svět bude určitě větší než San Andreas v GTA V, takže o zajímavé lokace nebude nouze, stejně jako o nespočet vedlejších aktivit, které mohou zahrnovat třeba odměny za dopadení zločinců, lov divoké zvěře, závody na koních a bůh ví co všechno ještě. Po vzoru třetího Zaklínače mohou herní svět obohacovat různá zajímavá místa, která nemusí souviset s úkolem či příběhem, ale třeba s nějakou tajnou skrýší apod. Fantazii se zkrátka meze nekladou a buďte si jistí, že nudit se nebudete.

Nudit se nebudete ani co se týče multiplayeru. Tvůrci v současnosti pouze potvrdili, že obrovský a detailní herní svět poslouží jako základ pro online hraní ve více hráčích. Po vzoru masivně úspěšného GTA Online, dostane tato hra nejspíše svou vlastní variaci nazvanou jednoduše Red Dead Online. Spekuluje se také o podpoře Xbox One X a třeba si hru zahrajeme ve 4K. Přeci jen na konzolích vývojáři dokáží skvěle optimalizovat. Více se dozvíme v následujících měsících a opravdu doufáme, že Rockstar Games už hru znovu neodloží. A pokud ano, snad jen na podzim, protože tomu tak bylo i v případě GTA V, které bylo oznámeno dva roky před vydáním (říjen 2011 -> září 2013).

Že vám v seznamu některé hry chybí? Samozřejmě. Nemusíte jej tvořit jen megalomanské tituly, ale je nám jasné, že se můžete ptát například po Anthem, Darksiders III, Cyberpunk 2077, Skull & Bones, Beyond Good & Evil 2 či třeba Crackdown 3. Určitě si je do svého TOP 10 nejočekávanější her zařaďte, ale třeba u Anthem, Cyberpunk 2077 či BG&E2 moc nevěříme, že vyjdou ještě letos. Z téhož důvodu v našem seznamu schází i úžasně vypadající Ori and the Will of the Wisps, jehož letošní vydání bychom si sice přáli, ale raději zůstáváme na zemi.

Pochopitelně jsme se soustředili pouze na oznámené hry. Je jasné, že na podzim dorazí nová FIFA, Call of Duty, Tomb Raider a nejspíše i Battlefield a Halo. Z neoznámených her se ale asi nejvíce těšíme na Forza Horizon 4. Nemůžeme se dočkat, kterou část světa navštívíme tentokrát a s jakými aktivitami a speciálními závody nás tvůrci překvapí.

Podpora pro Xbox One X:
State of Decay 2 – 4K, HDR, Xbox One X Enhanced
Far Cry 5 – 4K, HDR, Xbox One X Enhanced, CZ titulky
Biomutant – 4K, Xbox One X Enhanced
The Crew 2 – Xbox One X Enhanced
A Way Out – Xbox One X Enhanced
Vampyr – zatím neoznámeno
Metro Exodus – Xbox One X Enhanced
Kingdom Come: Deliverance – Xbox One X Enhanced, CZ titulky
Sea of Thieves – 4K, HDR, Xbox One X Enhanced
Red Dead Redemption 2 – zatím neoznámeno, spekuluje se o 4K

A jak vypadá váš TOP 10 nejočekávanějších her roku 2018?

13. 01. 2022 • p.a.c.o0

Microsoft ukončil výrobu konzolí Xbox One

Každý, kdo by si z nějakého důvodu chtěl koupit konzoli Xbox One, by si měl pospíšit do obchodu. Microsoft dnes potvrdil, že již před rokem ukončil výrobu všech konzolí z rodiny Xbox One. Pro upřesnění dodáme, že výroba Xbox One X a Xbox One All-Digital byla ukončena již v červenu roku 2020 a poslední verzí, které se vyráběla byla do konce roku 2020 tak byla Xbox One S. Microsoft se...

»
12. 01. 2022 • Cryptah0

Čtvrtý disk ze série videí Seagate od XkoGuru

Abych úspěšně zakončil sérii videí Seagate, ukáži vám poslední disk, který se mi dostal do spárů na otestování. Jedná se o elegantní pevný externí disk, ze série Game Drive o velikosti 4TB. Stejně jako ostatní disky se připojuje pomocí USB kabelu a jeho vlastnosti jsou totožné s ostatními edicemi disků, které jsme tu testovali. Tento má největší kapacitu a lze na něj tak přesunout velké množství her. Moc se mi...

»
16. 11. 2021 • DandyCZE0

Skleněný ovladač Xboxweb 2021 #Xbox20

Pokud máte kolem sebe zapálené lidi, tak dokážete vymýšlet opravdu zajímavé věci. Xbox letos slaví 20 let a náš web a komunita kolem něj roster a roste od roku 2007. Proto jsme si pro vás připravili několik pohledů do historie. Začneme ovšem tím nejaktuálnějším.

»
09. 12. 2020 • waggon203

Xbox ONE – manuál

Vítejte v našem návodu, kde vysvětlíme veškeré možnosti Xbox ONE, poodhalíme všechna tajemství této konzole, prozkoumáme její nastavení, uvedeme na pravou míru zažité omyly a zodpovíme i vaše dotazy. O Xbox ONE toho bylo napsáno již hodně, tak snad jedině ve zkratce připomeneme, že se jedná o další herní konzoli od Microsoftu, přímého následovníka Xbox 360. Jelikož se jde o další generaci, jsou i možnosti a výkon ONE o generaci...

»
17. 07. 2020 • tonyskate6

Microsoft ukončuje výrobu Xbox One X a digitální Xbox One S

V posledních týdnech už se o tom mluvilo několikrát, ale Microsoft skutečně ukončuje produkci herních konzolí Xbox One X a Xbox One S All-Digital Edition. Nejedná se o velké překvapení, když má letos na podzim dorazit next-gen konzole Xbox Series X a tento rok jen potvrzuje, že se skutečně dočkáme levnější a méně výkonné next-gen konzole (údajně Xbox Series S), která by výkonem zastoupila Xbox One X a dosti možná i digitální...

»
10. 07. 2020 • tonyskate76

Xbox One v češtině a slovenštině!

Skutečně je tomu tak! Konzole Xbox One je konečně lokalizována do češtiny. Jestli už startujete svůj stroj, tak vás ještě musíme zadržet, protože zatím je čeština dostupná pouze členy preview programu Xbox Insider, v němž jsou testovány nové funkce. Pochopitelně není lokalizace úplně kompletní, což se ještě snad změní a úplnou dokonalost nečekejte ani při ostrém provozu. Samozřejmě nelze očekávat překlad všech popisků her apod., ale minimálně rozhraní konzole můžeme s další...

»
17. 06. 2020 • tonyskate6

Lepší správa digitálních her s červnovou aktualizací

Možná už vám vaše konzole nabídla nejnovější systémovou aktualizaci, která přináší několik drobných novinek, které jste už dost možná zaznamenali. Týkají se především přehlednosti digitálních her ve vaší knihovně, zviditelnění předplatného a odlišení klubů.

»
10. 06. 2020 • tonyskate12

Funkce Digital Direct nahradí kódy v balení konzolí

Microsoft v rámci příprav na novou generaci chystá řadu zajímavých novinek včetně třeba funkce Smart Delivery, díky níž dosti ušetříte. Po našem Inteligentní doručení totiž zajistí, že hru, která vyjde jak pro Xbox One, tak i Xbox Series X, získáte v rámci jedné koupě pro obě platformy. Tuto funkci budou podporovat všechny hry Xbox Game Studios a samozřejmě také hry ostatních vydavatelů, pokud se pro ni rozhodnou. V současnosti víme například o Assassin’s...

»